Detective: City of Angels. Wydawnictwo Albi zapowiada polską edycję gry

Detektyw: City of Angels - pudełko

Zapowiedziana przez wydawnictwo Albi polska edycja Detective: City of Angels ucieszy miłośników filmów noir oraz zagadek detektywistycznych.

Witaj w Los Angeles w latach 40.

Gra Detective: City of Angels przenosi nas do Los Angeles w latach czterdziestych. Jest to mroczny i brutalny świat, w którym nie istnieje pojęcie etyki zawodowej. Detektywi z Wydziału Zabójstw LAPD dla pomyślnego zamknięcia śledztwa nie cofną się nawet przed zastraszaniem, ukrywaniem dowodów bądź fałszywymi donosami na innych detektywów.

W grze każda z dziewięciu spraw to starannie skonstruowana zagadka, która może rozwinąć się na wiele sposobów. Historia potoczy się odmiennie w zależności od tego, jak detektywi zdecydują się prowadzić swoje śledztwo. Przemierzając miasto w poszukiwaniu dowodów i nowych tropów, odkrywać będą nowe wątki i podejrzanych, których mogą przesłuchać. 

POLECAMY TEŻ:
Zaginiona Wyspa Arnak. Rebel zapowiedział nowy dodatek – The Missing Expedition

Detective: City of Angels – na czym polega gra

Powyższy opis może nasuwać skojarzenia z Kronikami zbrodni, jednak nic bardziej mylnego! Mamy co prawda śledztwo do rozwiązania i w tym celu przemieszczamy się po mieście, ale na tym podobieństwa się kończą. Detective: City of Angels to w wariancie podstawowym gra rozgrywana w trybie jeden przeciwko wszystkim. Jeden z graczy – The Chisel (ang. dłuto/krętacz) zna całą sprawę, a jego rolą jest przeciąganie śledztwa i naprowadzanie detektywów na mylne tropy. Pełni on równocześnie rolę mistrza gry, który panuje nad przebiegiem rozgrywki i rozwojem historii. Z kolei pozostali gracze wcielają się w detektywów, których celem jest wyłuskanie prawdziwych informacji i rozwiązanie zagadki zanim uda się to komuś innemu.

System wykorzystany w grze Detective: City of Angels ma na celu oddanie wrażenia przesłuchiwania podejrzanego. Podejrzani nie udzielają z góry wyznaczonych odpowiedzi. Zamiast tego Chisel sam wybiera jedną z dostępnych opcji. Jeżeli detektyw po przeczytaniu odpowiedzi uzna, że otrzymał nieprawdziwą bądź mylącą odpowiedź, może ją zakwestionować. Wiąże się to jednak z ryzykiem. Jeżeli się mylą, przeciwnik zdobędzie przewagę i będzie mógł utrudnić danemu graczowi kolejne przesłuchania.

W trakcie gry detektywi mogą uzyskiwać informacje nie tylko zadając pytania, ale również dając łapówki. Dzięki temu mogą posiąść informacje, które zdobyli wcześniej detektywi albo wymusić zeznanie świadka, który ich odmówił.

POLECAMY TEŻ:
Final Girl. Gra jednoosobowa, która wzbudziła spore emocje. Premiera, nowe informacje

Tryb kooperacyjny w grze Detective: City of Angels

Dla graczy, którzy nie lubią blefu i rywalizacji, a także do rozgrywki solo lub 2-osobowej, przewidziany został tryb kooperacyjny. W tym wariancie żaden z graczy nie wciela się w krętacza. Zamiast tego udzielane przez świadków odpowiedzi odczytywane są ze specjalnej książeczki. Żeby nie było zbyt prosto, świadkowie nadal mogą składać mylące zeznania i to od graczy zależy, czy będą chcieli je zakwestionować.

Niezależnie od wybranego trybu rozgrywki na graczy czeka 9 scenariuszy o rosnącym poziomie trudności. Po poznaniu rozwiązania sprawy gracz może dowolną liczbę razy wcielać się w mistrza gry i próbować zmylić detektywów.

Autorem gry Detective: City of Angels jest Evan Derrick – twórca The Dark Quarter oraz współautor Final Girl. Jej polskiej edycji, wydanej przez Albi, możemy spodziewać się jesienią 2023 r. 

  • Liczba graczy: 1-5
  • Czas rozgrywki: 30-150
  • Wiek: 14+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *