Kto za tym stoi, czyli Redakcja Planszowych Newsów

Piotrek
Założyciel i głównodowodzący zespołem redaktorów Planszowych Newsów. Na poważnie interesuje się grami od 2012 r. Jego przygoda rozpoczęła się przypadkowo: znajomy polecił mu „kanał gościa, który fajnie opowiada o grach”. Obejrzał jedno wideo, potem drugie i nie skończył dopóki nie przejrzał całości. Dzień później kupił pierwszą grę.

Bardzo lubi gry ekonomiczne i te, których tematem przewodnim są pociągi. Ulubione tytuły: Zamki Burgundii, Wsiąść do Pociągu i Brass. Pasjonuje się też sportem, szczególnie piłką nożną.

Monika
Najstarsza wiekiem, najmłodsza duszą w zespole Planszowych Newsów. Gry są w jej życiu od kiedy pamięta. W redakcji najdłużej stażem, po Agacie. Uwielbia gry euro, w których sałatka punktowa ma więcej składników niż jarzynowa na święta.

Tytułami, w które nigdy nie odmówi zagrania są: On Mars, Anachrony, Aeon’s End, Podwodne miasta, Res Arcana.

Patrycja
Do poduszki czyta fantasy, uwielbia piec torty, choć nie lubi ich jeść i kocha siatkarskie emocje, najlepiej na żywo – cała na biało – niebiesko. Gra, od której zaczęła się jej planszówkowa przygoda to Labyrinth: Paths of Destiny i choć mogło ją to poprowadzić drogą ameri, to jednak całe serce oddała grom bez klimatu.

Jej pierwszą prawdziwą planszową miłością była Concordia.
 
 
Agata
W redakcji od 2019 roku. Planszowego bakcyla złapała pięć lat wcześniej, po dość przypadkowym zagraniu w Cytadelę. Lubi nietypowe tematy w grach, choć głównie przelicza punkty w euro i układa kafelki. Wie po sobie, że gry potrafią pomóc w przełamywaniu fobii społecznych.

Najczęściej jest tym „człowiekiem od tłumaczenia zasad”, co przekłada się na videoinstrukcje na YT. Poza planszówkami śledzi tematy true crime, sportowe oraz wycisza się łażąc po cmentarzach.

Natalia & Cyprian
Natalia dołączyła do redakcji w czerwcu 2023 roku razem z mężem Cyprianem. Oboje są częścią grupy Fanów Gier i wspólnie propagują kulturę gier podczas różnych wydarzeń.

Natalia – jak mówi o sobie – jest racjonalnym kontrastem wobec entuzjastycznego podejścia męża. Lubi gry kooperacyjne, przygodowe i ameri, ale także ceni euro oraz „ładne gry”.

Cyprian specjalizuje się w fotografii i kwestiach związanych z technologią. Z pasją promuje kulturę gier planszowych. Preferuje gry ameri i kooperacyjne, ale nie unika też euro czy imprezówek. Uwielbia brać udział w konwentach i rozmawiać o ciekawostkach ze świata gier planszowych.