Dunder albo kot z zaświatu. Zapowiedź nowej gry książkowej od Muduko

okładka gry książkowej Dunder albo kot z zaświatu

Wydawnictwo Muduko nie ustaje i tym razem poinformowało o premierze gry książkowej Dunder albo kot z zaświatu.

Już tej jesieni wydawnictwo Muduko przedstawi graczom i miłośnikom literatury fascynującą grę paragrafową (zwaną również „paragrafówką”), autorstwa Radka Raka – zdobywcy prestiżowych wyróżnień, w tym Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody im. Janusza A. Zajdla, wybitnego twórcy literackiego i fantastyczny z nieskończoną wyobraźnią.

Dunder albo kot z zaświatu. Opis gry

okładka gry Dunder i kot z zaświatuDunder albo kot z zaświatu to niesamowita i magiczna opowieść o mówiącym kocie pewnej współczesnej czarownicy, który swym niezbyt roztropnym żartem wywołuje serię przerażających wydarzeń. Gracze-czytelnicy będą decydować o przebiegu tej historii, wybierając ścieżki, którymi Dunder powinien podążać, aby wydostać się z kłopotów. Kogo spotka w swojej podróży przez autentyczne i legendarnie krainy? Słowiańskich bogów, trzygłowego smoka, Krzysztofa Gołębia, a może nawet zombie i widma?

Książkę można eksplorować na różne sposoby, za każdym razem kierując Dundera inną trasą i za każdym razem zaskakując się, jakie nowe szaleństwo stworzył dla swoich czytelników Autor.

„Dundera” z humorem zilustrował Tomasz Bolik, twórca serii gier „Stwory z obory”. Za redakcję odpowiada Jerzy Rzymowski, doświadczony redaktor naczelny „Nowej Fantastyki”.

Tę grę książkową zachwala Piotr W. Cholewa – tłumacz, między innymi, „Świata Dysku” Terry’ego Pratchetta. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji poznać gier paragrafowych, teraz ma wyjątkową szansę w doskonałej interpretacji Radka Raka. Dla osób znających już te gry, jest to możliwość doświadczenia wyjątkowej wersji tej formy (autorstwa Radka Raka). Czytanie dostarcza mnóstwa rozrywki, będąc zabawnym dla dorosłych i absorbującym dla młodzieży. Na zakończenie nasuwa się nieodparta chęć ponownego zanurzenia w świat książki i podjęcia (w imieniu kota Dundera) nowych wyborów. Wszystko to prowadzi do finału, zaplanowanego przez Radka Raka, który jest źródłem radości i satysfakcji.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Fabled Lands. Rozdarte królestwo – otwarty świat zamknięty w książce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *