Dominion: W głąb lądu. Znamy datę premiery nowego dodatku od Iuvi Games

Dominion: W głąb lądu - pudełko i karty

Dominion: W głąb lądu to kolejne rozszerzenie do popularnego Dominiona, które doczeka się polskiej edycji dzięki wydawnictwu Iuvi Games. Nastąpi to już w lipcu, kiedy to dodatek trafi na sklepowe półki.

Dominion: W głąb lądu. Opis dodatku

W głąb lądu to dodatek do gry Dominion. Zawiera 300 kart, w tym 26 nowych wzorów kart Królestwa, z czego aż 6 nowych kart Reakcji. Głównym motywem tego dodatku są karty, które robią coś natychmiast po ich dodaniu. Do rozgrywki potrzebna jest gra podstawowa. W głąb lądu można swobodnie łączyć z dowolnymi dodatkami z serii.
Świat jest wielki, a twoje królestwo maleńkie – przynajmniej w porównaniu do świata, bo na tle innych królestw nie wypada wcale najgorzej. Jednakże w tak ogromnym świecie (w porównaniu do małych światów, o ile takowe istnieją; w porównaniu do światów tej samej wielkości jest co najwyżej średni, a w porównaniu do tych większych wręcz nieduży)… Otóż w świecie tym, żeby już nie przedłużać (przynajmniej w porównaniu do bardziej zwięzłych wstępów) nadeszła pora poszerzyć nieco granice. Dochodzą cię słuchy o odległych miejscach: egzotycznych krajach, gdzie mają naleśniki, a nigdy nie słyszeli o gofrach; gdzie ludzie noszą koszule w niewłaściwym rozmiarze; i gdzie nie znają określenia na to spojrzenie, którym jeden człowiek obrzuca drugiego, gdy obaj bardzo chcą, żeby ten drugi zrobił coś, czego nie chce się zrobić żadnemu z nich. Tak, właśnie na tych krainach skupia się dzisiaj twoja uwaga.

Zawartość:

  • 300 kart
  • 1 plastikowa wypraska z przegródkami
  • 1 wkładka z nazwami kart
  • 1 instrukcja

POLECAMY: Pora na exodus – Ewakuacja ma swoją premierę

Dominion – gra podstawowa

Jesteś księciem czystej krwi i władasz niewielką, lecz uroczą krainą pełną błękitnych rzek i urodzajnych pól. Jednak w przeciwieństwie do swych miłujących spokój rodziców masz wielkie marzenia: pragniesz panować nad potężniejszym królestwem. Twoje panowanie zapewni biednym poddanym tych krain światło cywilizacji i od dawna wyczekiwany ład.

Dominion - kartyChyba nie Ty jeden dostrzegłeś dziejowy moment. Spiesz się i zajmij jak najwięcej ziem, nim zrobią to Twoi wrogowie. W tym celu wynajmuj mistrzów cechowych, stawiaj na zdobytych obszarach budynki, umacniaj własny zamek i – przede wszystkim – napełnij sakwy złotem. Nie wiadomo, czy Twoi rodzice byliby dumni ze ścieżki, którą obrałeś… No cóż – Twoi potomkowie z pewnością będą.

Dominion to kultowa grę o budowaniu talii, którą pokochały miliony graczy na całym świecie.

Dominion to przede wszystkim:

  • przejrzyste zasady
  • dynamiczna rozgrywka
  • wielokrotnie nagradzany tytuł na świecie, który pokochały miliony graczy
  • ogromna ilość dodatków, które wzbogacą grę o nowe mechaniki
  • tytuł, który sprawdzi się w gronie zarówno nowych jak i doświadczonych graczy

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Dobble Kids w nowej odsłonie. Przedsprzedaż wydawnictwa Rebel ruszyła

Kiedy premiera?

Dziś sklepy z grami planszowymi rozpoczęła się przedsprzedaż najnowszego dodatku do Dominiona – W głąb lądu. Jego sugerowana cena detaliczna wynosi 179,99 zł. W przedsprzedaży dodatek można znaleźć już za około 120 złotych. Wydawnictwo Iuvi Games poinformowało, że premiera odbędzie się 10.07.2024 roku. Wtedy też gry będą już dostępne we wszystkich sklepach.

Planszowe Newsy polecają… Dominion

Jeżeli nie jesteście na bieżąco z wydawanymi tytułami z serii Dominion, zachęcamy do obejrzenia materiału przygotowanego przez Monikę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *