Na rozkaz i Linx. Podwójna przedsprzedaż od Lucrum Games

Przedsprzedaż Linx i Na rozkaz

Do magazynu Lucrum Games dotarły ich dwie nowości: Linx i Na rozkaz. Ruszyła ich przedsprzedaż, a premiera jest bardzo blisko.

Przedsprzedaż potrwa do niedzieli 23 czerwca, dzień później rozpoczną się wysyłki, a oficjalna premiera obu gier zaplanowana jest na 28 czerwca.

Na rozkaz. O czym jest gra?

Polska edycja gry General Orders: World War II pozwala wcielić się w generałów toczących bitwy na 2 różnych teatrach wojennych: górzystym terenie środkowych Włoch oraz na wyspach Pacyfiku. Pierwszy ze scenariuszy odda wam do dyspozycji desanty spadochronowe. W drugim przypadku batalia będzie toczyć się zarówno na lądzie jak i w powietrzu.

Podstawową mechaniką gry jest worker placement. W swojej turze gracze będą rozmieszczać swoich dowódców i aktywować efekty w celu przejęcia kontroli nad obszarami. Plansza wsparcia zapewnia dostęp do potężnych kart operacyjnych oraz dodatkowych dowódców. W samych zmaganiach wojsk istotne jest zajmowanie strategicznych pozycji, umożliwiających korzystanie z akcji specjalnych oraz przede wszystkim zapewnienie ciągłości linii zaopatrzenia. Gra kończy się po 4 rundach lub w momencie, gry jeden z graczy straci kontrolę nad swoją Kwaterą Dowodzenia.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 99,90 zł, zaś w przedsprzedaży kosztuje 69,90 zł.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Nowa edycja gry Splendor

Linx. Opis

Kombinacja dwóch doskonale znanych klasyków: kamień, papier, nożyczki oraz kółko i krzyżyk. Linx to gra kafelkowa, gdzie w swojej turze gracze albo umieszczają odkryty kafelek, albo zakryty. Każdy odkryty kafelek musi przylegać do już umieszczonego, o ile pozostaje w siatce 4×4 lub 5×5. Jeśli umieścisz nowy kafelek przodem, dobierasz 2 płytki. Kafelki umieszczane przodem można przykryć kafelkami umieszczonymi tyłem. Jeśli umieścisz kafelek „tyłem”, musi on „pobić” odkryty kafelek, zgodnie z zasadami gry Papier, Nożyce, Kamień. Nie ciągniesz kolejnych, a te kafelki są „zablokowane”, ponieważ nie możesz ich zakryć.

Zwyciężyć można na dwa sposoby: dopasowując 3 płytki umieszczone przodem w swoim kolorze lub dopasowując 3  płytki umieszczone tyłem w swoim kolorze. Linx posiada także tryb gry zespołowej, w którym rywalizują ze sobą dwie drużyny składające się z 2 graczy każda.

Sugerowana cena detaliczna wynosi 49,90, a w przedsprzedaży kosztuje 29,90 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *