Pora na exodus – Ewakuacja ma swoją premierę

grafika prezentująca pudełko gry planszowej pt. Ewakuacja

Dzisiaj jest dzień premiery kolejnego „suchego” tytułu Vladimira Suchego od wydawnictwa Portal. Gra Ewakuacja jest już dostępna w sklepach!

Ewakuacja. Premiera

Ewakuacja to kolejny tytuł zaprojektowany przez Vladimira Suchego. Autor swoją karierę rozpoczął w wydawnictwie Czech Edition Games. Od 2018 roku swoje gry wydaje przez wydawnictwo założone przez siebie, czyli Delicious Games. Pierwszą grą z „babeczką” na okładce były Podwodne miasta. Teraz pora na Ewakuację!

Polskim partnerem wydawnictwa Delicious Games jest Portal Games, które z sukcesem wprowadza na rynek kolejne gry. Dzisiaj jest premiera gry Ewakuacja.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Sky Team: Turbulencje. Zapowiedź pierwszego dodatku do Sky Team

Tym razem naszym zadaniem będzie ewakuować cywilizację na inną planetę zanim nastąpi katastrofa spowodowana rozszerzającym się słońcem. Będziecie musieli wyczuć moment kiedy wygaszać produkcję na ziemi i rozpocząć ją na nowej planecie. Jednocześnie będziecie cały czas rozwijać technologie, które będą pozwalały ulepszać wasze akcje w trakcie gry.

Przebieg gry

Karta akcji w grze planszowej Ewakuacja, któa pozwala przygotować fabrykę żywności oraz wykonać dwie akcje Infrastruktury
Przykładowa Karta Akcji

Rozgrywka trwa 4 lata (rundy). W każdej rundzie jest 7 kroków, gdzie w fazie akcji gracze wykonują je naprzemiennie, dopóki każdy z nich nie spasuje. Po fazie akcji jest czas na transport. Gracze, którzy zdobyli statki kosmiczne będą mogli ewakuować część elementów z ziemi na nową planetę, aby tam rozpocząć produkcję.

Po sprawdzeniu kolejności tury, gracze będą przemieszczać swoje satelity. Satelity przemieszczają się po torze w kierunku nowej planety. Każdy przekroczony próg, będzie powodował jakieś zmiany – np. satelita utraci komunikację ze znacznikiem(ami) produkcji, ale i pozwoli na zasiedlanie kolejnych obszarów na nowej planecie.

Wszystkie akcje są tu powiązane i mają swoje konsekwencje. Gra kończy się po 4 roku i następuje podliczanie punktów. Gracz, który nazbierał ich najwięcej – wygrywa.

Grę znajdziecie w sklepach już za ok. 190 zł – np. tutaj.

Więcej o samej grze dowiecie się z materiału Moniki:

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

  • Liczba graczy: 1-4
  • Wiek: 14+
  • Czas rozgrywki: 75-150 min.
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *