Czerwcowe premiery Galakty. Wystartowała przedsprzedaż aż 6 gier!

gry w przedsprzedaży na tle kosmosu

Wydawnictwo Galakta przeprowadza atak na portfele graczy. Właśnie uruchomili przedsprzedaż sześciu gier, które do sklepów trafią w ciągu najbliższego miesiąca. 

Czerwcowe premiery Galakty. Część 1

Wszystkie premiery tego miesiąca zostały podzielone na dwie pule. Najpierw 19 czerwca 2024 r. ukażą się 3 tytuły, które przedpremierowo będzie można zakupić podczas konwentu Pyrkon.

1. A.D.E.L.E.

ADELE_ komponentyW ADELE wszyscy gracze (z wyjątkiem jednego) wcielają się w członków załogi, którzy próbują znaleźć przedmioty niezbędne do ukończenia jednej z dwóch misji: wyłączenia ADELE lub ucieczki ze statku. Ostatni gracz wcieli się w rolę zbuntowanej SI, która próbuje im w tym przeszkodzić.

Obie misje wymagają dostarczenia określonych przedmiotów do wskazanych miejsc na statku. Każdy z członków załogi posiada tylko szczątkową wiedzę na temat tego gdzie należy zanieść każdy z nich. Wszyscy muszą ze sobą ściśle współpracować, aby znaleźć i dostarczyć we właściwe miejsce każdy z tych przedmiotów, jednocześnie strzegąc tych informacji przed ADELE. Wypełnienie każdej z dwóch misji wymaga również spełnienia określonego dla niej warunku. Jeżeli wcześniej skończy się czas lub któryś z członków załogi zginie, ADELE odnosi zwycięstwo.

 • Liczba graczy: 1-5
 • Czas gry: 90-120 minut
 • Wiek: 12+
 • Link do BGG
 • SCD: 199,90 zł

2. Znak Starszych Bogów: Omeny Faraona

Rozszerzenie Omeny Faraona przeniesie badaczy do pełnych zgiełku placów targowych Kairu, gdzie poczynią przygotowania do swojej wyprawy, następnie wyruszą oni do królewskiej nekropolii w Dahszur, gdzie antyczne zło usiłuje powrócić do świata żywych. Sześciu nowych badaczy będzie zdobywać potężne Relikty, które pomogą im w odparciu ciemności ziejącej z ukrytych komór piramidy. Rozszerzenie zawiera również nowych Sprzymierzeńców, potwory i talię Mitów.

 • Liczba graczy: 1 – 8
 • Czas gry: 60 – 120 min
 • Wiek: 13+
 • Profil gry na BGG
 • SCD: 129,90 zł

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Obsesje. 3 dodatki jeszcze w tym roku po polsku?

3. Władca Pierścieni: Wyprawa do Góry Przeznaczenia

Misja Froda, polegająca na zniszczeniu Jedynego Pierścienia w ogniu Góry Przeznaczenia, jest pełna niebezpieczeństw. Na szczęście podczas wyprawy może on liczyć na pomoc swoich wiernych sojuszników. Współpracujcie i właściwie wybierajcie kości, aby poruszać pionkami członków Drużyny Pierścienia po bogato ilustrowanej planszy Śródziemia. Czy Frodo zdoła dotrzeć do Góry Przeznaczenia, nim wyczerpie się jego odwaga? W tej kooperacyjnej grze planszowej wszyscy wspólnie wygrywacie lub przegrywacie.

Rozgrywka pozwoli wam wziąć udział w niebezpiecznej wyprawie, jaką musiał odbyć Frodo, aby wrzucić Jedyny Pierścień w ogień Góry Przeznaczenia i dzięki temu zdławić mroczną moc Saurona. Dołączcie do wiernych towarzyszy dzielnego hobbita i prowadźcie Drużynę Pierścienia przez krainy Śródziemia. Przemierzajcie miejsca znane z Władcy Pierścieni i strzeżcie się okrutnych Nazgûli.

Czerwcowe premiery Galakty. Część 2

Chwilę później, bo pod koniec czerwca do sprzedaży trafią kolejne trzy gry.

1. Terrorscape z 3 dodatkami

Terrorscape - elementy gryW Terrorscape gracze wcielają się w role ocalałych, którzy muszą uciekać i kryć się przed zabójcą, lub samego zabójcy, polującego na swoje ofiary! Podczas gry ocalali będą kryć się przed wzrokiem zabójcy, używać przydatnych przedmiotów, aby zwiększyć swoje szanse na przeżycie i ostatecznie uciec. Z kolei zabójca usiłuje wytropić ocalałych przy pomocy swoich bezlitosnych zdolności. Dzięki różnorodności zabójców i ocalałych każda rozgrywka będzie wyjątkowa! Każda postać posiada własne umiejętności i inny styl gry.

Wraz z grą podstawową do sprzedaży trafiają 3 dodatki: Dziki Instynkt, Nieopisywalny koszmar i Nieśmiertelna groza.

 • Liczba graczy: 2-4
 • Czas gry: 45 minut
 • Wiek: 14+
 • Profil gry na BGG
 • SCD: 299,90 zł (gra podstawowa), SCD 1 dodatku: 119,90 zł

2. Małe Epickie Zombie

Jako gracze ludzie poruszajcie się waszymi postaciami po centrum handlowym, zabijajcie zombie, wykonujcie akcje z pomieszczeń i zbierajcie niezbędne do zrealizowania celów przedmioty. Każda postać posiada swoją wyjątkową zdolność, która zapewni Wam przewagę! Uważajcie jednak, gdyż gracz zombie (lub w przypadku niektórych trybów – automa) tylko czeka na najmniejszy błąd z Waszej strony, a każda zabita postać zasili jego szeregi jako zombie z równie potężnymi i unikatowymi zdolnościami! W Małe Epickie Zombie zagracie zarówno rywalizacyjnie, jak i kooperacyjnie (a nawet solo!).

 • Liczba graczy: 1-5
 • Czas gry: 30-45 minut
 • Wiek: 14+
 • Profil gry na BGG
 • SCD: 119,90 zł

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Ruszyła przedsprzedaż Merchants of the Dark Road

3. Wojna o Pierścień: Królowie Śródziemia

Królowie Śródziemia to rozszerzenie do gry planszowej Wojna o Pierścień. Wprowadza ono do gry Suwerenów i Mrocznych wodzów (wspólnie zwanych Władcami). Są to dwa nowe rodzaje Postaci, reprezentujące persony, które odegrały istotną rolę w Wojnie o Pierścień.

 • SCD: 159,90 zł

3 thoughts on “Czerwcowe premiery Galakty. Wystartowała przedsprzedaż aż 6 gier!

 1. Dodatek ten wprowadzi również dodatkowe zasady oblężeń, w tym figurki machin oblężniczych, oraz nowe jednostki dla armii Cienia…

  No chyba nie… Jesteście pewni?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *