Too Many Bones już na sklepowych półkach!

Too Many Bones - okładki gry podstawowej i dodatku

Too Many Bones, długo wyczekiwana gra od wydawnictwa Portal Games jest już dostępna w Waszych ulubionych sklepach z planszówkami. Zbierajcie zatem ekipę i wyruszajcie na przygodę!

 

Too Many Bones. Opis

W grze wcielicie się w Gearloków – nową rasę fantasy i wyruszycie na przygodę do północnych terytoriów fantastycznej krainy Daelore, aby wytropić, i pokonać rosnące wrogie siły oraz bossa, który nimi dowodzi.

W grę można grać samodzielnie lub drużynowo. Każda bitwa, którą rozegracie, to niepowtarzalne wyzwanie do rozwiązania dzięki ponad 100 unikalnym kościom umiejętności i 4 postaciom o różnorodnych profesjach. Wasza przygoda składać się będzie z 8-12 Spotkań, każde z nich to nowe wyzwanie, najczęściej kończące się bitwą.

Ponadto, po drodze, będziecie musieli podejmować decyzje fabularne, które bez zwłoki zmuszą Was do szacowania ryzyka/nagrody, prawdopodobieństwa i logiki – zawsze z kośćmi wplecionymi we wszystkie te aspekty! Wasza drużyna będzie również musiała podejmować decyzje: kiedy odpocząć, kiedy eksplorować, które walki podjąć!

Krótko o zasadach

TMB komponenty gryGłównym celem w TMB jest pokonanie Tyrana. Aby tego dokonać, najpierw trzeba zdobyć wystarczającą liczbę Punktów Postępu. Niezbędne jest również wzmocnienie Gearloków przed ostateczną bitwą, ulepszając ich Statystyki i Umiejętności Punktami Treningowymi. Wszystko to, dziać będzie się przez szereg dni, które podzielone są na 4 fazy:

  • Faza nowego dnia – Przekręćcie Licznik Dni o 1 dzień do przodu
  • Faza spotkania – Dobierzcie Spotkanie i przeczytajcie je. Jeśli drużyna zdobyła wystarczającą liczbę Punktów Postępu, zamiast dobrania Spotkania, możecie rzucić wyzwanie Tyranowi. Wybierając opcje spotkania, odpowiednio będziecie reagować na to co ono Wam przyniesie. Jeżeli uda Wam się je przejść zwycięsko przejdziecie do fazy nagrody. W innym przypadku ją pomijacie.
  • Faza nagrody – Weźcie wszystkie nagrody związane z waszym wyborem Opcji. Zdobywacie także wszystkie nagrody ogólne z tego Spotkania. Nagrodą mogą być również punkty treningowe i postępu.
  • Faza regeneracji – Wymieniajcie między sobą Łupy i Cenne Łupy, podejmijcie próbę otwarcia zamków, oraz indywidualne aktywności.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Na skrzydłach smoków. Grę już znajdziecie na sklepowych półkach

Rozszerzenie Ghillie.
Dodatek, który także możecie już zamawiać, dodaje wiele nowych opcji taktycznych. Okiełznajcie Ebon w sprytnych pułapkach, przywołujcie towarzyszy, aby siać spustoszenie wśród najtwardszych złoczyńców, używajcie ataków dystansowych.

  • Liczba graczy: 1 – 4
  • Czas gry: 60 – 120 minut
  • Wiek od: 12 lat
  • Strona BGG

Cena gry podstawowej waha się od około 650 zł, a dodatku 125 zł. Oba pudełka kupicie np. TUTAJ 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *