Przedsprzedaż autorskiej gry Rebel Studio – Klink

grafika prezentująca pudełko i karty do gry Klink

Wydawnictwo Rebel uruchomiło przedsprzedaż autorskiej gry Studia Rebel – Klink. Jest to nowa karcianka z elementami mechaniki push-your-luck.

Klink. Przedsprzedaż

Jakiś czas temu podczas wywiadu Piotrka z cyklu „Piotrek pyta…” przedstawiciel wydawnictwa Rebel ujawnił, że jedną z gier, która pojawi się w tym roku jest Klink. Jest to autorska gra Studia Rebel autorstwa Darrella Cannona.

Premiera gry zaplanowana jest na 19 lipca. SCD ustalono na 54,95 zł.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Na skrzydłach smoków. Grę już znajdziecie na sklepowych półkach

elementy gry karcianej Klink
Elementy gry

Klink to karcianka z dużą dozą negatywnej interakcji. Pomimo prostych zasad oferuje angażującą rozgrywkę. Celem gry jest posiadanie jak najmniejszej liczby punktów. Jeżeli uda się zwyciężyć wystarczającą liczbę rund – zwycięstwo jest gwarantowane.

W swojej turze gracz dobiera z talii dwie karty, z których wybiera jedną, którą będzie mógł podejrzeć. Następnie decyduje – czy chce zachować ten zestaw czy nie. Jeśli nie – zestaw idzie do kolejnego gracza, który dokładnie to samo wykonuje. Obserwuj uważnie co zrobi przeciwnik.

Runda kończy się, gdy któryś z graczy będzie miał przed sobą 10 kart. W tym momencie ujawniane są wszystkie karty. Jeżeli występuje dublet – karty wzajemnie się likwidują. Pamiętajcie również o specjalnych zdolnościach kart!

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 3-5
  • Czas rozgrywki: 20-30 min.
  • Wiek: 8+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *