Boonlake: Artifacts. DLP Games zapowiedziało pierwszy dodatek do Boonlake’a

Boonlake Artifacts okładka gry

Gra Boonlake doczeka się pierwszego dodatku. W Boonlake: Artifacts poznamy znaczenie tajemniczych waz zbieranych w grze podstawowej.

Przedsmakiem tej zapowiedzi było ogłoszenie wydania Pirates of Maracaibo, nowej gry Alexandra Pfistera. Okazało się, że to nie jedyna premiera na tegoroczne targi w Essen, na której widnieje nazwisko tego autora.

Boonlake: Artifacts

O powstającym dodatku wiadomo było już od jakiegoś czasu. Jego współautor, Mario Rossi, opublikował na Youtubie w maju tego roku prezentację zawartości:

Artifacts jest pierwszym dużym dodatkiem do gry Boonlake. Jeśli zastanawialiście się, czym są wazy z gry podstawowej, to to rozszerzenie Boonlake Artefakte - komponentyodkryje ich tajemnicę. Wedle doniesień naukowców wazy są naładowane zmienną energią układu atomowego, w skrócie VASE.

Gracze będę wysyłać swoich poszukiwaczy skarbów na nową mapę, aby ci znaleźli skarby i artefakty. Oprócz dodatkowej planszy w dodatku znajdziecie m.in rozszerzenia planszetek graczy i 55 kart.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Nadchodzi nowy tytuł w świecie Diuny: Imperium!

Na stronie oryginalnego wydawnictwa trwa już przedsprzedaż wersji angielskiej i niemieckiej. Sugerowana cena detaliczna wynosi 29,95 EUR

W Polsce grę Boonlake wydała Lacerta, która aktualnie już nie funkcjonuje. Tym samym przyszłość ewentualnej polskiej edycji dodatku stoi pod dużym znakiem zapytania.

Boonlake. Opis gry podstawowej

Boonlake to zaawansowana gra ekonomiczna, w której głównym celem jest poprawienia warunków życia społeczności pionierów na tym nowym terytorium. Dzięki nowatorskiej mechanice wyboru akcji, każda rozgrywka będzie przebiegać odmiennie.

Skupisz się na rozwoju? Wesprzesz budowę infrastruktury? A może po prostu zrealizujesz swój własny, nieoczywisty plan? Każda akcja skutkuje szeregiem konsekwencji i zależnie od tego, co zrobisz korzyści otrzymają również inni gracze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *