Pirates of Maracaibo. Nowa gra Alexandra Pfistera jeszcze w tym roku

Pirates of Maracaibo - okładka gry

Alexander Pfister, nowa samodzielna gra, piraci, Karaiby i kontynuacja serii – tak w skrócie można opisać Pirates of Maracaibo.

Dość znienacka wydawnictwo dlp games ogłosiło powstanie całkowicie niezależnej gry, która tematycznie nawiązuje do wcześniej wydanego Maracaibo. Na pudełku, oprócz Pfistera, widnieją jeszcze dwa nazwiska: Ralph Bienert i Ryan Hendrickson.

Pirates of Maracaibo

Tytuł może sugerować, że będziemy mieć do czynienia z kolejnym, po The Uprising, dodatkiem do Maracaibo. Jednak te przypuszczenia są szybko dementowane przez oficjalny opis wydawcy. Pirates of Maracaibo to zupełnie nowa, niezależna gra, która jest jedynie tematyczną kontynuacją swojej poprzedniczki.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Nadchodzi nowy tytuł w świecie Diuny: Imperium!

Na BGG w wątku gry wypowiedział się sam współautor, Alexander Pfister, odpowiadając na pytanie czym różni się wersja piracka od Maracaibo. Przede wszystkim nie ma w niej planszy, a mapę będziemy układać z kart, które mogą być podmieniane.

Rozgrywka toczy się przez trzy rundy; żeglujemy po Karaibach, zatrudniamy załogę, ulepszamy statek, eksplorujemy wybrzeże, gromadzimy skarby i staramy się je ukryć. Po trzech wyprawach wygra najbogatszy gracz zostając największym korsarzem  wszechczasów.

Premiera niemiecko-angielska odbędzie się w październiku 2023 roku, podczas targów w Essen. Na ten moment żaden z polskich wydawców nie potwierdził rodzimej edycji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *