EVE Online: The Board Game. Polskie studio robi adaptację znanej gry komputerowej

EVE Online: The Board Game - okładka gry

W efekcie współpracy pomiędzy CCP Games i szczecińskim wydawnictwem Titan Forge powstanie EVE Online: The Board Game. Będzie to planszowa adaptacja komputerowego MMO.

Projekt powstawał od kilku miesięcy, ale dopiero teraz twórcy oficjalnie go ujawnili. Jesienią 2023 roku trafi on na platformę Kickstarter.

EVE Online: The Board Game

EVE Online: The Board Game - figurkiNa chwilę obecną niewiele jeszcze wiemy jaką finalną formę przybierze planszowa odsłona tego tytułu. Jak podaje wydawca, mamy przygotować się na dowodzenie flotą o niespotykanej dotąd różnorodności i rozszerzanie swojego międzygwiezdnego imperium.

W grze mają być zastosowane mechaniki znane z gier euro z zachowaniem jednocześnie wszelkich głównych aspektów gier 4x (eksploracja, ekspansja, eksploatacja, eksterminacja). Możemy się spodziewać konfliktów na szeroką skalę, dyplomacji i podstępów, aby to nasze imperium odniosło zwycięstwo. Nie zabraknie też dokładnie zaprojektowanych modeli statków kosmicznych.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Terraria – The Board Game. Powstaje planszowa adaptacja gry wideo

Powstanie planszowej wersji ma związek z obchodami 20-lecia EVE Online. Pierwsza prezentacja gry odbędzie się podczas corocznego EVE Fanfest 2023 w Reykjaviku na Islandii, który rozpoczyna się 21 września.

EVE Online

EvE Online wydawana jest przez Islandzkie studio CCP Games. Jest to komputerowe MMO, które wyróżnia się na tle innych gier swoją złożonością oraz bezwzględnością, co często stanowi barierę do poznania tego rozległego świata.

Składa się z ponad 7500 systemów gwiezdnych, a w każdym możemy napotkać kogoś lub coś, co niekoniecznie będzie dla nas przyjazne, a straty w tej grze są nieodwracalne i trwałe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *