RawiKon już w weekend. Rawickie Dni Fantastyki zapraszają

plakat reklamujący Rawickie Dni Fantastyki, czyli Rawikon

Mamy lipiec, a w związku z tym już w ten weekend odbędzie się RawiKon, a to znaczy, że Rawickie Dni Fantastyki zapraszają!

RawiKon. Termin, miejsce, dojazd i nocleg

W sobotę, 6 lipca, festiwal rozpocznie się o godzinie 11:00 na terenie Multibiblioteki w Rawiczu i potrwa do 19:00. Następnie odbędą się dwa koncerty – INSCYDENT oraz JEREMIAH KANE – a wieczór zakończy kino plenerowe. W niedzielę program zaplanowano od 12:00 do 16:45, a teren festiwalu będzie dostępny od 11:00 do 17:00. Miejscem wydarzenia będzie Rawicka Biblioteka Publiczna przy ul. Szarych Szeregów 3.

Rawicz, położony w województwie wielkopolskim, między Wrocławiem a Poznaniem, jest dobrze skomunikowany dzięki bliskości drogi ekspresowej S5. Na uczestników czeka parking 400 metrów od Multibiblioteki. Dla korzystających z transportu publicznego, stacja PKP znajduje się około 1,6 km od miejsca festiwalu, z możliwością dotarcia miejskim autobusem. Dla przyjezdnych udostępniony będzie Sleep Room w sali gimnastycznej jednej z rawickich szkół.

Atrakcje, program i Strefa Malucha

W ramach Rawickich Dni Fantastyki przewidziano wiele atrakcji, w tym warsztaty, prelekcje, spotkania autorskie, sesje RPG oraz konkursy z nagrodami. Na miłośników gier planszowych czeka games room z bogatą wypożyczalnią. W sobotę i niedzielę odbędą się turnieje gier, takich jak „Orzeszki ze Ścieżki”, „Ostoja”, „Middle Ages” i inne.

Dla najmłodszych przygotowano specjalną Strefę Malucha, pełną interaktywnych zabaw, kolorowanek i klocków. Będzie ona dostępna w sobotę od 12:00 do 19:00 oraz w niedzielę od 12:00 do 17:00. Dzieci muszą przebywać pod nadzorem dorosłych, ponieważ organizatorzy nie zapewniają opieki.

W sobotę, uczestnicy będą mogli spotkać się z Katarzyną Puzyńską, Jakubem Bielawskim, Michałem Gołkowskim i innymi autorami, wziąć udział w warsztatach szermierki japońskiej, konkursie Cosplay, czy prelekcjach o grach planszowych. W niedzielę zaplanowano między innymi prelekcje o komiksach Star Wars, koncerty, projekcje filmów oraz dyskusje panelowe.

Dla fanów RPG przygotowano sesje takich gier jak Fallout 2d20, DnD Wampiry, Tajemnice Pętli, Miasto Mgły czy Cyberpunk Red.

Więcej informacji oraz szczegółowy program dostępne są na stronie wydarzenia oraz w darmowej aplikacji KONWENCIK.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Herbaciany Ogród nową zapowiedzią od Albi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *