Herbaciany Ogród nową zapowiedzią od Albi

Zawartość gry Herbaciany Ogród

Na jesień polski oddział Albi planuje premierę gry Herbaciany Ogród. Szykuje się euro z ciekawym tematem i mechaniką łączącą budowę talii i zarządzanie zasobami.

Herbaciany Ogród. Opis

herbaciany ogród - komponentyTea Garden, bo tak brzmi oryginalny tytuł tej gry, jest projektem czeskiego twórcy Tomáša Holka. Wedle zarysowanej fabuły przenosimy się do prowincji Junnan, gdzie strome górskie stoki zazieleniły się za sprawą osobliwej rośliny. Wkrótce rozeszły się pogłoski o jej wyjątkowych właściwościach: niezwykłej mocy uzdrawiania ciała i ożywiania duszy. Nic dziwnego, że niedługo uprawy herbaty zaczęły się pojawiać także w innych prowincjach.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Zapowiedzi wydawnictwa Egmont na drugie półrocze 2024 roku ujawnione!

Gracze wcielają się w plantatorów, którzy przybyli na wezwanie cesarza do doliny rzeki Jangcy. Ich zadaniem jest stworzenie olbrzymich upraw. W różnych prowincjach będziemy zakładać herbaciane ogrody, badać, zbierać i fermentować herbatę, sprzedawać ją karawanom i żeglować z biegiem rzeki Jangcy. Gra ma ciekawy mechanizm dojrzewania zebranej herbaty, w którym liście świeżej herbaty tracą swoją jakość, a po sfermentowaniu ją zwiększają.

Przybliżony termin premiery to przełom października/listopada 2024 r., a sugerowana cena detaliczna wyniesie 239,99 zł.

To nie jedyna gra, która ukaże się jesienią w katalogu wydawnictwa Albi. Wiemy, że w tym czasie planowana jest też premiera gier: Detektyw. Miasto Aniołów, Nutventure, Karak 2: Imperium i Karak: Goblin – Nexus.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *