Dorfromantik Sakura. Hit w japońskim klimacie zapowiedziany. Wiemy, co z polską edycją

okładka gry dorfromantik sakura

Fani Dorfromantika, jesteście gotowi na zupełnie nową kampanię? Nadchodzi Dorfromantik Sakura, czyli wersja w japońskich klimatach!

Ta kontynuacja planszowej adaptacji gry komputerowego nie powinna zaskakiwać. Pierwszy Dorfromantik zdobył w 2023 roku prestiżową nagrodę Spiel des Jahres i ewidentnie stał się hitem nie tylko w Niemczech. W Polsce pierwszy nakład wydawany przez IUVI Games szybko się wyprzedał.

Dorfromantik Sakura. Co wiadomo?

dorfromantik sakura tył pudełkaNajpierw w internecie, na stronie wydawnictwa Pegasus Spiele, pojawiła się wiadomość o niemieckiej wersji językowej nowej części popularnego Dorfa. Planowana jest ona na październik 2024 r. Nie musieliśmy długo czekać na reakcję wydawnictwa IUVI. Na swoich social mediach poinformowali, że oczywiście przygotują polską edycję.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Herbaciany Ogród nową zapowiedzią od Albi

Dorfromantik: Sakura jest samodzielną grą podstawową; do rozgrywki nie będzie potrzebna pierwsza część. Przeniesiemy się do Azji, aby odkrywać piękno Japonii. Wiadomo, że ta wersja doda nowych wyzwań – zapewnią to kwiaty kwitnącej wiśni. Na tyle pudełka widać jaką szatą graficzną uraczą graczy nowe kafelki. W środku znajdziemy ponad 40 osiągnięć do odblokowania i 6 pudełek z nową zawartością do odkrycia.

  • Liczba graczy: 1-6
  • Długość rozgrywki: 30-90 min.
  • Wiek: 12+

Gra planszowa Dorfromantik przenosi budowanie idyllicznego krajobrazu z ekranów komputera na stół. Podczas rozgrywki będziemy kooperacyjnie układać sześciokątne płytki tworząc pejzaż. Celem jest wypełnianie zadań, a tym samym postęp w kampanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *