Kaskadia wróciła na sklepowe półki. Dodruk rodzinnego hitu od Lucky Duck Games!

Kaskadia - pudełko i komponenty

Po krótkiej nieobecności na rynku, do sprzedaży powróciła Kaskadia – wielki hit sprzedażowy wydawnictwa Lucky Duck Games. Wydany niedawno dodatek „Pomniki Przyrody” cały czas jest dostępny.

Kaskadia. Opis gry i zasady

Kaskadia - elementy gryPrzenieś się do malowniczej krainy w Północnej Ameryce i stwórz pełne życia środowisko Kaskadii. W swojej turze wybierz parę płytki oraz żetonu i dołóż je do swojego rozrastającego się ekosystemu. Ułóż jak największe obszary gór, rzek czy prerii oraz rozmieść zwierzęta w punktowanych układach.

Mimo bardzo prostych zasad „dobierz i umieść” gra oferuje ciekawe decyzje i dużą głębię rozgrywki. Dzięki modułowej planszy i zmiennym celom każda partia będzie inna i przypadnie do gustu także zaawansowanym graczom.

Kaskadia zawiera kilka trybów gry w tym wariant solo i rodzinny, dzięki czemu łatwo ją dopasować do wieku, zaawansowania i liczby graczy. Dzięki systemowi osiągnięć i scenariuszom każda kolejna partia będzie równie ciekawa, stawiając przed graczami nowe wyzwania

POLECAMY: Druga edycja gry Baronia zapowiedziana na 2025 rok. Co z polską edycją?

Informacje podstawowe:

 

Kaskadia: Pomniki przyrody. Opis dodatku

Pomniki Przyrody - zawartość pudełkaCo wnosi dodatek? Przede wszystkim dzięki 50 nowym płytkom siedlisk i 35 żetonom zwierząt, w Kaskadię można teraz grać nawet i w 6 osób. Szczegółowa zawartość pudełka wygląda następująco:

 • 45 płytek siedlisk, w tym 25 płytek kluczowych (góry, lasy, prerie, moczary, rzeki)
 • 5 startowych płytek siedlisk
 • 35 żetonów zwierząt (7 niedźwiedzi, 7 jeleni, 7 łososi, 7 myszołowów, 7 lisów)
 • 15 żetonów natury (w postaci szyszek potężnej daglezji zielonej)
 • 15 kart punktacji zwierząt (3 niedźwiedzi, 3 jeleni, 3 łososi, 3 myszołowów, 3 lisów)
 • 30 znaczników pomników przyrody (6 leśnych, 6 moczarowych, 6 preriowych, 6 górskich, 6 rzecznych)
 • 60 kart punktacji pomników przyrody (12 leśnych, 12 moczarowych, 12 preriowych, 12 górskich, 12 rzecznych)

Po wymieszaniu płytek z gry podstawowej i z tego rozszerzenia nie ma potrzeby ich rozdzielania – płytkami z rozszerzenia można grać również w grę podstawową. 35 nowych żetonów zwierząt również można połączyć z grą podstawową, dodając je do worka z żetonami. 

Informacje podstawowe:

 • Liczba graczy: 1 – 6
 • Czas gry: 30 – 45 minut
 • Wiek od: 10 lat
 • Strona BGG

Dodruk gry podstawowej

Do sprzedaży trafił już dodruk gry podstawowej. Znajdziecie ją w cenie około 135 złotych w praktycznie każdym sklepie z grami planszowymi. Dostępny jest także wspominany powyżej dodatek „Pomniki Przyrody”. Jego cena to około 120 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *