Druga edycja gry Baronia zapowiedziana na 2025 rok. Co z polską edycją?

Barony

W 2015 roku wydawnictwo Rebel wydało grę Baronia. Gra przeszła bez echa, zbierając mieszane opinie. Po 10 latach powstanie druga edycja tej gry, tym razem za sprawą Grail Games.

Barony. Opis gry i zmian w nowej edycji

Na najdalszych rubieżach Imperium ambitni baronowie walczą o władzę. Stojąc na czele potężnych armii, zdobywają nowe terytoria, budują wioski, miasta i twierdze. Na końcu tego wyścigu o supremację tylko jeden z nich zostanie królem.

Baronia- stara edycja
Pierwsze wydanie

Podczas gry w Baronię przyjdzie Ci objąć w posiadanie okoliczne włości wraz z ich przyległościami, a Twoim celem będzie poszerzenie kontrolowanego przez Ciebie terytorium. W każdej turze dysponujesz jedynie sześcioma akcjami (Werbunek, Ruch, Budowa, Nowe Miasto, Ekspedycja, Przyznanie Tytułu), z których wykonasz tylko jedną, wybieraj więc ostrożnie! Każda z nich w znaczący sposób zmienia równowagę na planszy. Ta zaś podczas każdej rozgrywki tworzona jest losowo, dzięki czemu gra zapewnia dużą regrywalność i niepowtarzalność taktyk wymaganych do zwycięstwa. Musisz szybko poszerzać swoje wpływy i możliwości, pamiętając jednocześnie o obronie swych poddanych. Masz możliwość werbowania nowych rycerzy w swoich miastach, którzy mogą ruszać się i podbijać nowe ziemie lub ekspediować ich do odległych ziem w celu pozyskania sojuszników. Heksy planszy reprezentują różne typy terenu, które, zajęte, pozwalają budować nowe osiedla, które z czasem mogą stać się nowymi miastami. W zależności od typu terenu, na którym zbudujesz nowe osiedle, uzyskasz różne surowce, które mogą być sprzedane w celu pozyskania bardziej prestiżowego tytułu.W chwili, gdy któryś z graczy uzyska tytuł Księcia, gra się kończy. Gracz z największą liczbą punktów zwycięstwa zostaje Królem! Nie pozwól prześcignąć się innym Baronom w walce o królewską koronę!

Co zmieni nowa edycja?

Nowe wydanie, w porównaniu do edycji pierwszej poza zmienioną szatą graficzną, zawierać będzie od razu dodatek Sorcery oraz zupełnie nowe, asymetryczne zdolności dla graczy.

Informacje podstawowe:

Na YouTube możecie jeszcze zobaczyć teaser „starej” edycji.

Baronia – co z polską edycją?

Wydawnictwo Grail Games póki co zapowiedziało na 2025 rok jedynie angielską edycję gry drugiej edycji gry Baronia. Oryginalny wydawca nie wspomniał też na razie o ew. polskiej edycji. Nie oznacza to rzecz jasna, że takowa nie powstanie, jednak na razie nie ma takich sygnałów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *