Mistborn Deckbuilding Game – Z Mgły Zrodzony na planszy

okładka gry Mistborn Deckbuilding Game

Jedna z ciekawszych serii książek fantasy dla młodzieży będzie miała swoją grę – Mistborn Deckbuilding Game.

Mistborn Deckbuilding Game. Zapowiedź

Książki amerykańskiego pisarza Brandona Sandersona na całym świecie cieszą się dużą popularnością. Jedną z ulubionych serii jego autorstwa jest cykl Z Mgły Zrodzony (Mistborn). Stworzył świat, w którym pojawili się Allomanci, Zrodzeni z Mgły. Są to swojego rodzaju magowie, którzy obdarzeni są umiejętnością topienia wewnątrz swojego ciała metali, aby wykorzystywać ich moc. Im więcej rodzajów metali „zrodzony” może stopić – tym jest silniejszy. Problem w tym, że Allomantów jest niewielu, a Ostatni Imperator zdecydowanie nie ma planów oddania swojej władzy nad tym światem…

Na podstawie książki została stworzona gra, o której zapowiedzi pisaliśmy jakiś czas temu – Mistborn Deckbuilding Game. Wiele osób zainteresowanych tym tytułem czeka na prezentację. Wydawca zapowiedział, że grę będzie można poznać na Gen Conie.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Night Soil, czyli gra w czasach panowania dynastii Tudorów

W grze wcielicie się w postaci z serii „Z Mgły Zrodzony”. W trakcie gry będziecie rozbudowywać i wzmacniać swoją talię. Wzmocniona talia pomoże wam pokonywać przeciwników w bitwach allomantycznych.

Wiele kart będzie miało potężne efekty, ale odpalenie ich będzie wymagało spalenia metalu. Metalami będą same karty, które będzie można „spalić”, aby wzmocnić działanie kart zawierających „sparowane” z nimi metale np. mosiądz i cynk.

Każdy metal ma inne działanie – będą mogły zadawać obrażenia, dodawać punkty misji, czy manipulować sojusznikami. Zwycięstwo może przynieść zarówno pokonanie przeciwników w walce, jak i wykonanie misji zanim to zrobią inni gracze.

Autorem gry jest John D. Clair, którego znacie chociażby dzięki grom Dead Reckoning, Ecos czy Poszły konie. Każdy z tytułów zaprojektowanych przez tego autora jest inny, więc jedno jest pewne – będzie to z pewnością coś intersującego.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 1-4
  • Wiek: 13+
  • Czas rozgrywki: 60 min.
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *