Tea Garden. Ciekawa gra karciana od Albi. Czy będzie polska edycja?

tea garden okładka gry

Tea Garden to gra karciana, która ma ukazać się pod szyldem wydawnictwa Albi jeszcze w tym roku. Czy coś już wiadomo o tym, aby gra ukazała się w języku polskim?

Tea Garden to gra utalentowanego debiutującego projektanta Tomáša Holeka, który pracuje również nad swoimi projektami dla największych czeskich wydawców. A sam opis gry zapowiada się bardzo ciekawie.

Tea Garden. Opis

tea garden komponenty gryKluczowymi mechanikami gry są deck-building czyli budowanie naszej ręki kart i worker-placement – wysyłanie pracowników na pola akcji. Najbardziej jednak intrygująca jest część związana z zarządzaniem zasobami.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Horror w Arkham LCG – podstawka – wróci do sprzedaży!

Podczas rozgrywki płacimy liśćmi herbaty. Te, mogą być zielone lub czarne (sfermentowane). Wartość zielonych liści spada co rundę, ale wartość czarnych liści rośnie. Nie możesz jednak zdobyć czarnych liści bezpośrednio, możesz jedynie zamienić zielone liście na czarne.

  • Liczba graczy: 2 – 4
  • Czas gry: 90 – 120 minut
  • Wiek od: 12 lat
  • Strona BGG

Czy będzie polska wersja gry?

Na stronie Board Game Geek nie widnieje polska wersja językowa, ale opis gry jest na tyle interesujący, że warto trzymać kciuki aby Tea Garden również ukazała się po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *