Animal Rules Football. Zapowiedź nowej gry Martina Wallace’a

Animal Rules Football. okładka gry

Animal Rules Football. Wydawnictwo Wallace Designs na przyszły rok zapowiedziało grę karcianą, w której dwójka graczy wcieli się w zwierzęcych sportowców i zawalczy o zwycięstwo w mocnej mieszance piłki nożnej i rugby, rozgrywanej na boisku do krykieta.

 

Animal Rules Football. Opis

Jest to prosta gra karciana dla dwóch graczy. Każdy gracz kontroluje drużynę złożoną ze zwierzęcych graczy, reprezentowanych przez karty. Zwierzęcy sportowcy posiadają odmienne umiejętności od pozostałych.

Kangury wykorzystują swoje umiejętności skakania, aby ominąć obronę przeciwników, podczas gdy Dingo pracują w grupach, wspierając się nawzajem. Koale powoli się rozkręcają, ale gdy już się rozkręcą, są twardymi graczami, podczas gdy Wombaty prezentują silną obronę. Kakadu lubią gromadzić się razem, podobnie jak Kookaburry, które również lubią kraść energię.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Jakub Wędrowycz: Upiorne Wczasy. Ruszyła przedsprzedaż drugiej części gry od Portalu

W każdej turze gracz może umieścić zawodników na boisku, wydając za to energię, zdobyć energię lub oddać strzał. Punkty zdobywa się poprzez zdobywanie kart pól, a najwyższy wynik wygrywa grę. Koniec gry następuje, gdy skończą się karty pól do dobrania.

  • Liczba graczy: 2
  • Wiek: 12+
  • Czas rozgrywki: 30-60 minut
  • Strona BGG

Autorem gry jest bardzo dobrze znany Wam Martin Wallace, który kojarzy się głównie z cięższymi tytułami. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *