Horror w Arkham LCG. Gra podstawowa wróci do sprzedaży!

pudelko gry horror w arkham na tle księżyca

Gra Horror w Arkham LCG: gra karciana niedługo wróci na półki sklepowe. Wydawnictwo Galakta właśnie uruchomiło przedsprzedaż.

Horror w Arkham LCG. Przedsprzedaż

Jedną z najbardziej rozpoznawalnych linii jakie są w portfolio wydawnictwa Galakta to Horror w Arkham LCG. Oprócz podstawki, znajdziecie jeszcze cały szereg rozszerzeń, które – oczywiście – pozwalają dowolnie kształtować talie wybranych bohaterów. Na jakiś czas z półek sklepowych znikła podstawka tej gry, ale czas oczekiwania się skończył. Wydawnictwo Galakta właśnie rozpoczęło jej przedsprzedaż.

SCD gry wynosi: 279,90 PLN, a w przedsprzedaży w sklepie wydawnictwa grę znajdziecie za 251,91 PLN – tutaj.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Czerwcowe premiery Galakty. Wystartowała przedsprzedaż aż 6 gier!

Opis

grafika przedstawiająca zestaw podstawowy kart bohaterów w grze Horror w Arkham LCG
Karty bohaterów

W grze, gracze wcielają się w postacie z Arkham, których celem jest zbadanie dziwnych wydarzeń w miasteczku. Arkham ma wiele tajemnic, a wy postaracie się rozwiązać wiele z nich. Każda z postaci obdarzona jest innymi umiejętnościami, które maja na celu pomóc w rozwikłaniu tajemnic. Niestety – mają również wady, takie jak wpływ pism Necronomiconu czy blizny po spotkaniach z kultem.

W trakcie gry czekają was spotkania z przerażającymi istotami oraz niebezpieczne wydarzenia. Gra będzie wymagała od was wielu testów, na które będą miały wpływ statystyki wybranych postaci oraz zagrywane karty.

Rozgrywka trwa szereg rund, które składają się z następujących kroków:

  • Fazy mitów – pojawiają się znaczniki tajemnic i każdy z badaczy biorących udział w grze dobiera kartę spotkań i ją rozpatruje.
  • Fazy badaczy – gracze wykonują po 3 wybrane przez siebie akcje.
  • Fazy wrogów – następują ataki na badaczy.
  • Fazy utrzymania – przygotowanie do następnej rundy.

W instrukcja znajdziecie informacje jak wybrać trudność rozgrywki, jak przygotować talie bohaterów w pierwszych rozgrywkach oraz znajdziecie porady, jak budować talie po nabraniu wprawy w grze. Gra kończy się w momencie wypełnienia celu misji w wybranym scenariuszu lub jeżeli badacze zostaną zlikwidowani.

Informacje Pudełkowe:

  • Liczba graczy: 1 – 4
  • Czas gry: 45 – 180 minut
  • Wiek: 14+
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *