Submachine. Polski projekt na Kicktarterze już ufundowany!

okładka gry Submachine

Na platformie Kickstarter trwa kampania gry Submachine, która jest polskim projektem! Jej wydawcą jest sam twórca – Mateusz Skutnik. Kampania jest już ufundowana, więc sprawdźcie niżej, co to za tytuł.

Submachine. Opis gry

Submachine to rywalizacyjna gra karciana, w której gracze wspólnie tworzą labirynt pomieszczeń. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart z ręki.

elementy gry SubmachineGra opiera się na serii gier wideo o tej samej nazwie, która przez dekadę, od 2005 do 2015 roku, przyciągała miliony fanów swoją unikalną mieszanką logicznych zagadek i przygód. Dzięki kompletnemu remasterowi, który ukazał się na Steam w 2023 roku, seria zyskała jeszcze większą popularność.

Jedna osoba pełni rolę krupiera. Po przetasowaniu talii każdy gracz otrzymuje 9 kart. Rozgrywka rozpoczyna się, gdy pierwszy gracz po rozdającym umieści na stole kartę pokoju, Inicjuje ona wspólną siatkę pokoi.

Jeśli pierwszy gracz nie ma karty pokoju, kolejny gracz z taką kartą zaczyna tworzyć siatkę.

Gracze na zmianę dokładają swoje karty pokoi na stół, tworząc wspólną siatkę. W trakcie gry używają również kart funkcjonalnych do modyfikowania labiryntu, blokowania lub otwierania przejść, tworzenia nowych dróg oraz blokowania przeciwników.

Gra kończy się, gdy któryś z graczy zagra ostatnią kartę z ręki, stając się zwycięzcą.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERSOWAĆ: Dominion: W głąb lądu. Znamy datę premiery nowego dodatku od Iuvi Games

Kilka informacji o kampanii

Jak wspominaliśmy powyżej, jedną z najważniejszych informacji jest ta, że kampania gry jest już ufundowana.

Dostępna jest tylko jedna opcja do wsparcia, a jej koszt to 100 PLN. Dodatkowo dostawa do Polski odbędzie na preferencyjnych warunkach. Obecnie jej koszt szacuje się na 5 USD.

Przewidywany czas dostawy produktu do wpierających to styczeń 2025 roku.

One thought on “Submachine. Polski projekt na Kicktarterze już ufundowany!

  1. Super! Grałam we wszystkie gry z serii na stronie pana Mateusza, ale po wyłączeniu flash’a już nie można. Muszę sprawdzić na Steam, bo są to genialne łamigłówki przygodowe w super klimacie i chętnie do nich wrócę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *