Minos: Dawn of the Bronze Age – zapowiedź na Essen

grafika prezentująca front pudełka gry planszowej Minos: Dawn of the Bronze Age

Wydawnictwo Board&Dice ujawniło swój najnowszy projekt, który będzie miał premierę w Essen – Minos: Dawn of the Bronze Age.

Jedno trzeba przyznać wydawnictwu Board&Dice – każda ich gra, a właściwie jej zapowiedź – roznosi się szerokim echem wśród graczy. Tym razem do współpracy zaprosili Stana Kordonskiego. Efektem tej współpracy jest gra Minos: Dawn of the Bronze Age. Premiera gry zaplanowana jest na tegoroczne targi w Essen.

Minos. Zapowiedź

Wizualizacja zawartości pudełka gry planszowej Minos: Dawn of the Bronze Age
Wizualizacja by Board&Dice

W grze, prowadząc jedną ze znamienitych rodzin, będziecie rywalizować o władzę w królestwie Krety. Tylko najznakomitszy ród zasłuży na tytuł i bycie spadkobiercą legendarnego Minosa. Nie będzie to zwykła rywalizacja. Nie krwią i żelazem będziecie tu walczyć, ale technologią i rozwojem.

Budujcie miasta i pomniki, otwierajcie nowe szlaki handlowe, dbajcie o rozwój i bezpieczeństwo broniąc ziemi przed najazdami. Uważnie planuj swoje akcje i wydawaj dekrety, które wzmocnią ich moc.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Premiera polskiej edycji gry Voidfall od Portal Games coraz bliżej

Wizualizacja obszaru gracza do gry planszowej Minos: Dawn of the Bronze Age
Wizualizacja by Board&Dice

Rozgrywka trwa 4 rundy. W swojej turze gracze będą rzucali kośćmi, które następnie będą przydzielać do poszczególnych akcji. Należy jednak pamiętać, że kość z niższym wynikiem będzie miała wyższy priorytet podczas wykonywania akcji. Uważnie więc decydujcie, czy wybrać kość z niższym wynikiem, ale wykonać lepszą akcję, czy zostawić wyższą, aby awansować na torach.

Po czterech rundach gracze podliczają punkty i ten, który zdobędzie ich najwięcej – zdobywa tytuł króla Krety.

Informacje pudełkowe:

  • Liczba graczy: 1-4
  • Wiek: 14+
  • Czas rozgrywki: 90-150 min.
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *