Sleuth: Find the Missing Tasmanian Gems. EGG wyda nową edycję tej kultowej gry

Nowe wydanie Sleuth

Eagle-Gryphon Games ogłosiło wydanie w nowej odsłonie gry Sleuth. Patrząc po grafice może to być najładniejsze wydanie od 50 lat.

Sleuth. Klasyka gier dedukcyjnych

Jest to tytuł, który powstał na początku lat 70-tych zaprojektowany przez Sida Sacksona. Przez te ponad 50 lat co jakiś czas powraca, bo pod względem mechanicznym wciąż się broni. Przygotowanie szaty graficznej do najnowszego wydania Eagle-Gryphon Games zleciło Jake’owi Sevenowi, amerykańskiemu artyście, który mieszka w Tasmanii. Naturalny krajobraz tej wyspy stał się inspiracją do powstania ilustracji. Klejnoty przedstawione na kartach to agaty, topazy i szafiry, które można znaleźć na zróżnicowanym terenie Tasmanii.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Hutan. Nowa gra od autorów gry Turbo

W Sleuth: Find the Missing Tasmanian Gems gracze poszukują zaginionego klejnotu, czyli jednej z 36 kart, która została usunięta przed rozpoczęciem gry. Pozostałe karty są rozdzielane między graczy. Korzystając z logiki i dedukcji oraz kart poszukiwań, gracze podpytują swoich przeciwników o konkretne klejnoty (na kartach znajdują się 1-3 agaty, topazy i szafiry w jednym z czterech kolorów). Można zapytać się np. o liczbę par danego kamienia. Swoje spostrzeżenia zapisują w notesie. W ten sposób próbują drogą eliminacji zidentyfikować zaginiony klejnot.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *