Hutan. Nowa gra od autorów gry Turbo

hutan okładka gry

Duet autorów, w którego skład wchodzą Asger Harding Granerud i Daniel Skjold Pedersen, znacie między innymi z gry Turbo od Rebel. Tytuł okazał się wielkim hitem, czy podobnie będzie z ich nową grą Hutan, która ma ukazać się w przyszłym roku w portfolio Sidekick Games?

HUTAN. Opis gry

HUTAN to rodzinna gra karciana, której nazwa inspirowana jest indonezyjskim słowem oznaczającym las deszczowy.

Podczas rozgrywki, wszyscy gracze tworzą przed sobą swój własny obszar lasu deszczowego. Mają tylko dziewięć rund, aby wyhodować najlepsze siedlisko i sprowadzić do niego najwięcej zwierząt spośród takich jak: orangutan, tygrys sumatrzański, dzioborożec nosorożec, kasjopata lub nosorożec sumatrzański. Aby tego dokonać, sadzą kiełki i kwiaty, które z czasem wyrastają na wysokie drzewa.

ROZGRYWKA
Rozgrywka w HUTAN trwa 9 rund, a wszyscy gracze mają po dwie tury w każdej z nich. W swojej turze dobierają kartę kwiatu ze wspólnej puli rynku i umieszczają kwiaty w swoim lesie deszczowym. Jeśli uda im się umieścić kwiat na wierzchu innego, pasującego kwiatu – wyhodują drzewo. Kiedy obszar zostanie wypełniony drzewami, ostatnie drzewo zostaje zastąpione zwierzęciem.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Kurzołaki Bitwa o Landrynkę na Gamefound, jest już draft kampanii

Na koniec gry gracz, który wyhodował najlepszy las deszczowy i przyciągnął najwięcej zwierząt, zdobędzie najwięcej punktów i wygra.

  •  Liczba graczy: 1-4
  • Wiek: 8+
  • Czas rozgrywki: 30-45 minut
  • Strona BGG

Turbo. W dwóch zdaniach o grze

turbo. komponenty gryTurbo przeniesie Cię na fotel kierowcy uczestniczącego w chaotycznych wyścigach z lat 60. Jej główny mechanizm to proste i intuicyjne zarządzanie kartami. Wybranie odpowiednich ulepszeń pozwoli Twojej wyścigówce na lepsze wchodzenie w zakręty, a także zapewni odpowiednie chłodzenie i utrzymanie największej możliwej prędkości. Ostatecznie jednak wszystko zależy od Twoich umiejętności! Za ten tytuł odpowiadają twórcy Wielkiej Pętli.

Jeżeli interesuje Was ta gra to kupicie ją w cenie około 250 zł np. TUTAJ

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *