Asara. Nowe wydanie po 15 latach zapowiedziane

Asara trafi na gamefound

Wydana w 2010 roku Asara duetu Michael Kiesling i Wolfgang Kramer będzie miała szansę powrócić w nowym wydaniu. Avalon Hill planuje we wrześniu uruchomić jej kampanię na Gamefoundzie.

Asara. Nowa edycja

Pierwsze co rzuca się w oczy to nowa szata graficzna, która w przeciwieństwie do kolorowego pierwowzoru jest bardziej mroczna, futurystyczna. Poprawiona będzie też jakość komponentów. Po względem mechaniki będzie to ten sam tytuł co dawniej.

W planach jest wydanie wersji „base game” oraz „premium”. Ta druga ma dodatkowo zawierać 2 dodatki, pojemniki game trayz i ulepszone komponenty. Według opisu gra pojawi się w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim i włoskim.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Premiera polskiej edycji gry Voidfall od Portal Games coraz bliżej

O czym opowiada nowe wydanie Asary? W odległej przyszłości rozciągające się do chmur miasto Asara zachwyca swoimi wieżyczkami. Gracze wcielą się w architektów, którzy będą te wieże projektować. W swojej turze zagrywają kartę z ręki na pole akcji na planszy. Pola te umożliwiają zdobywanie fragmentów wież, pieniędzy, budowanie. Po zagraniu karty wszystkie kolejne karty wykładane w tym obszarze muszą pasować kolorem. Punktacja odbywa się na koniec każdej rundy w oparciu o liczbę wież posiadanych przez gracza oraz znajdujące się na nich ozdoby.

Na Gamefoundzie można już podejrzeć draft kampanii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *