Kultowe Joking Hazard będzie w polskiej edycji! Czacha Games rozpoczęła przedsprzedaż!

jocking hazard okładka gry

Joking Hazard to gra od twórców Cyanide & Happiness, w której gracze rywalizują o ukończenie okropnego komiksu! Wydawnictwo Czacha Games rozpoczęło przedsprzedaż gry w polskiej wersji językowej!

Joking Hazard. Opis

Joking hazard plakat rozłożenia gryRozgrywkę w Joking Hazard wygra ten z Was, komu uda się ułożyć jak najbardziej, obrzydliwą, zaskakującą i śmieszną historyjkę.

Każdy z graczy dobiera na rękę 7 kart. Wybieracie „Sędziego” i to on/ona w tej rundzie będzie miał ostatnie słowo decydujące, jak finalnie będzie wyglądał ułożony komiks.

Gracz oceniający (Sędzia) dobiera kartę z talii i może ją zagrać jako początek tworzonej historyjki lub wybrać jedną z kart na ręce. Następnie, dodaje do historyjki drugą kartę. Pozostali gracze wybierają po jednej karcie ze swojej ręki, która ich zdaniem najlepiej pasuje do komiksu jako trzecia, finalna karta. Właściciel wybranej karty otrzymuje punkt zwycięstwa.

Gra zawiera talię 350 unikalnych kart – to aż 15,4 miliona kombinacji historyjek.

Podczas kampanii, grę wsparło aż 63 758 tysięcy osób, co niewątpliwie stanowi rekord!

  • Liczba graczy: 3 – 10
  • Czas gry: 30 – 90 minut
  • Wiek od: 18 lat
  • Strona BGG

UWAGA! Gra przeznaczona jest dla osób powyżej 18 roku życia.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oh Crab! Polski projekt na Kickstarterze. Ruszyła kampania gry od Smart Flamingo

CIEKAWOSTKA

Jako ciekawostkę mamy dla Was historię powstania komiksów, a w konsekwencji również gry. Poniżej cytat z wypowiedzi autorów.

„…Ktoś w Internecie powiedział nam kiedyś, że robienie komiksów z patyczakami jest łatwe jak diabli i że jesteśmy brzydcy i głupi.

Mieli rację pod każdym względem. Tak więc, po kilku godzinach płaczu, stworzyliśmy Random Comic Generator, który od momentu powstania w 2014 roku rozbawił miliony ludzi swoją komputerowo generowaną komedią.

Po kilku tygodniach zabawy z Generatorem Losowych Komiksów zaczęliśmy się zastanawiać, czy jego setki losowych paneli mogłyby nadawać się do gry karcianej, w której rywalizujesz ze znajomymi o ukończenie komiksu z zabawną puentą. Wydrukowaliśmy więc wszystkie panele RCG i zaczęliśmy się nimi bawić…”

Przedsprzedaż i premiera

Grę zamówicie w sklepie wydawcy Czacha Games w cenie 79 zł, cena detaliczna imprezówki to 129 zł. Premiera gry zaplanowana jest na drugą połowę sierpnia, o konkretnej dacie będziemy oczywiście informować.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *