Kostki Bystrzaków – nowość dla dzieci od wydawnictwa Albi

grafika przedstawiająca 3 gry z serii Kości Bystrzaków przeznaczone dla dzieci o tematyce: Zwierzęta, Dinozaury i Świat

Wydawnictwo Albi przygotowało 3 gry edukacyjne z serii Kostki Bystrzaków. Możecie wybrać Zwierzęta, Dinozaury lub Świat.

Kostki Bystrzaków. Nowość

Znalezienie ciekawej gry mającej aspekt edukacyjny czasami jest nie lada wyzwaniem. Podjęło się tego wydawnictwo Albi i do swojej oferty dodało trzy gry z serii Kostki Bystrzaków. W zależności od zainteresowań waszych dzieci możecie wybrać: Zwierzęta, Dinozaury lub Świat.

Gry znajdziecie w sklepach planszówkowych za ok. 60 zł za pudełko.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Złap kadr! Premiera wydawnictwa Muduko

Celem gry jest zdobycie jak najwięcej płytek, które dadzą najwięcej punktów. W ramach przygotowania potasujcie wszystkie płytki zawarte w pudełku. Utwórzcie stos w taki sposób, aby nie było widać symboli na drugiej stronie. Następnie ze stosu wyłóżcie tyle płytek, ilu graczy bierze udział w rozgrywce – zgodnie z informacją w instrukcji.

Aktywny gracz rzuca wszystkimi kostkami. Po rzucie – wszyscy gracze starają się jak najszybciej wybrać płytkę, która ich zdaniem najlepiej pasuje do wyrzuconych symboli. Gdy już każdy z graczy będzie miał wybrana płytkę – odwracacie ją na stronę z symbolami i sprawdzacie ile symboli udało wam się dopasować. Za każdy pasujący symbol otrzymujecie 1 punkt.

Gra kończy się, gdy każdy z graczy rzucił kostkami (w przypadku gry 2 i 3-osobowej gracze rzucają po dwa razy). Zwycięża gracz, który zebrał najwięcej punktów.

W instrukcji znajdziecie informacje jak odczytywać poszczególne symbole na ściankach. W ten sposób łatwo dzieci przyswoją informacje dotyczące poszczególnych krajów, zwierząt czy dinozaurów.

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *