Nowa edycja gry Splendor

nowa grafika okładki gry planszowej Splendor

Wydawnictwo Space Cowboys postanowiło odświeżyć grę Splendor. Czy wprowadzone zmiany zachęcą nowych graczy do gry?

Splendor. Zapowiedź

Splendor jest tytułem, który od 10 lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest to jeden z tytułów z sukcesem wprowadzających nowych graczy do świata gier planszowych. W Polsce została ona wydana przez wydawnictwo Rebel.

Do tej pory pojawiło się już kilka wersji tego tytułu i dodatków, ale okazuje się, że gra nadal wg. oryginalnego wydawcy – Space Cowboys – wymaga odświeżenia.
Informacja o pracach nad tym tytułem wzbudziła wiele sprzecznych emocji. Jedno jest pewne – każdy był ciekawy jakie zmiany zostaną wprowadzone do gry.

POLECAMY RÓWNIEŻ: Nowa edycja gry Ghost Fightin’ Treasure Hunters

Jeśli chodzi o mechanikę – nie spodziewajcie się żadnych zmian. Nadal będziemy jubilerami, którzy będą kolekcjonować klejnoty, aby jak najszybciej zdobyć punkty zwycięstwa. Okazuje się, że wydawnictwo postawiło na… zmianę wizualizacji gry.

Z informacji przedstawionych przez Space Cowboys wynika, że zmieni się szata graficzna pudełka i kart oraz pojawią się nowe postaci na kafelkach. Przeredagowana również będzie instrukcja.

Po ujawnieniu tych informacji przez wydawnictwo, można było przeczytać w komentarzach, że nie jest to kierunek zmian jaki spodziewali się gracze. Czy mimo wszystko te zmiany spowodują, że gra dotrze do nowych graczy? Przekonamy się po premierze.

Obecną wersję gry kupicie za ok. 130 zł np. tutaj.

INFORMACJE PUDEŁKOWE:

  • Liczba graczy: 2-4
  • Wiek: 10+
  • Czas rozgrywki: 30-60 min.
  • Link do BGG

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *