In the Footsteps of Marie Curie. Nowy tytuł po Śladami Darwina

In the Footsteps of Marie Curie. okładka gry
In the Footsteps of Marie Curie. Słusznie zauważyliście podobieństwo do gry Śladami Darwina wydanej przez wydawnictwo Rebel, ponieważ będzie to kolejny tytuł z tej serii.
Tym razem zostaniemy zaproszeni do laboratorium słynnej noblistki. Będziemy przeprowadzać eksperymenty i rozwijać pracownię, a naszym zadaniem będzie ukończenie badań szybciej niż pozostali gracze.

In the Footsteps of Marie Curie. Opis

W tej grze rodzinnej wejdź do laboratorium Marii Curie i pomóż słynnej uczonej zdobyć podwójną Nagrodę Nobla!

In the Footsteps of Marie Curie. komponenty gryPrzeprowadzaj eksperymenty, ulepszaj swój warsztat i ukończ badania Marii Curie przed innymi graczami.

In the Footsteps of Marie Curie to gra z mechaniką zarządzania zasobami dzięki którym zrealizujesz kontrakty. Dystrybucja zasobów (Pitchblende, Uranu i Radu) odbywa się za pomocą wieży kostek, a ich zatrzymanie lub nadprodukcja przynosi zestaw niespodzianek w każdej turze. Gracze poruszają się po centralnej planszy na osi czasu życia Marii Curie. Gra kończy się, gdy gracze dotrą do jej końca.

  • Liczba graczy: 2 – 4
  • Czas gry: 20 – 30 minut
  • Wiek od: 8 lat
  • Strona BGG

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Tea Garden. Ciekawa gra karciana od Albi. Czy będzie polska edycja?

Śladami Darwina. Pierwszy tytuł serii

Śladami Darwina to prosta i przyjemna gra rodzinna oparta o zbieranie zestawów kafelków wydana w Polsce przez wydawnictwo Rebel. Instrukcja do gry rozpoczyna się dość nietypowo, bo sporym wstępem historyczno-biograficznym, dzięki któremu możemy dowiedzieć się nieco więcej o tytułowym bohaterze.

Gracze wcielają się w młodych przyrodników, którzy właśnie weszli na pokład okrętu Beagle. Wyruszą na wyprawę, aby pomóc Charlesowi Darwinowi ukończyć książkę „O powstawaniu gatunków”. W trakcie podróży będą badać różne gatunki zwierząt, eksplorować teren, sporządzać mapy, a także publikować swoje odkrycia i formułować teorie. Każdy dąży do tego, aby zdobyć więcej punktów zwycięstwa niż rywale, czyli mieć największy wkład w powstanie dzieła Karola Darwina.

Grę, w cenie niespełna 100 zł, kupicie np. TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *