Bazyliszek 2024, czyli warszawski festiwal fantastyki już w lipcu. Znamy program wydarzenia

Bazyliszek 2024 - plakat promujący wydarzenie

Bazyliszek 2024, czyli warszawski festiwal fantastyki dla każdego zbliża się wielkimi krokami. Szykujcie się na pierwszy weekend lipca.

Bazyliszek 2024. Atrakcje, program

Każdy Warszawiak (i nie tylko) zna legendę o bazyliszku. Na szczęście Bazyliszek to nie tylko przerażający potwór, ale także nazwa darmowego festiwalu fantastyki, który odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2024 (piątek – niedziela) w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy”. Festiwal organizowany jest pod patronatem Prezydenta m.st. Warszawy przez warszawskie Stowarzyszenie Miłośników Fantastyki Avangarda.

Krystyna Chodorowska - plakatW tym roku organizatorzy przygotowali ponad dwie setki atrakcji, co stanowi imponujący wynik jak na lokalną, niekomercyjną imprezę organizowaną przez fanów, dla fanów. Przede wszystkim jednak, jest to wydarzenie otwarte dla wszystkich, którzy interesują się fantastyką pod dowolną postacią. Zarówno dla tych, którzy nie są do końca pewni, czym dokładnie są gry fabularne, a z gier planszowych ostatnio grali w „węże i drabiny”, jak i tych, którzy w małym palcu mają zawiłości fabuły „Gry o Tron”. Czego w takim razie można spodziewać się na festiwalu?

Uczestnicy będą mogli skorzystać z otwartej przez cały czas sali gier, w której dostępne będą setki gier planszowych zarówno dla młodszych, jak i starszych graczy, a obsługa chętnie wytłumaczy bardziej zawiłe zasady. Poza strefą gier można będzie obejrzeć pokazy szermierki scenicznej i wziąć udział w warsztatach, wymianie książek czy posłuchać koncertu Liz Katrin.

Blok popkulturowy zaciekawi fanów najnowszych książek komiksów, seriali i gier. Na pewno szczególnie zadowoleni będą czytelnicy, którzy będą mieli okazję spotkać się ze swoimi ulubionymi autorkami – na festiwalu pojawią się Magdalena Salik, Agnieszka Hałas, Anna Kańtoch, Katarzyna Berenika Miszczuk czy Joanna W. Gajzler.

POLECAMY: Kultowe Joking Hazard będzie w polskiej edycji! Czacha Games rozpoczęła przedsprzedaż!

Po raz pierwszy też znajdziecie na Festiwalu blok dalekowschodni – gdzie posłuchacie o mandze, anime, ale też o tradycyjnych drzeworytach czy kimonach.

Dużo uwagi poświęcone będzie także grom fabularnym (tzw. RPG, czyli role-playing games) i wszystkiemu, co z nimi związane – w trakcie festiwalu będzie można nie tylko dowiedzieć się, czym są gry fabularne, ale także, a może przede wszystkim, samemu zagrać i przekonać się, jak wiele mogą sprawić radości.

Na odwiedzających festiwal czekała będzie także kiermasz fantastyczny, gdzie kilkudziesięciu wystawców będzie prezentować niebanalne rękodzieło, gry, oraz wszelkie gadżety związane z fantastyką i popkulturą.

Czas, miejsce, bilety

  • Czas: 5-7 lipca 2024
  • Miejsce: Ursynowskie Centrum Kultury „Alternatywy”, Indiry Gandhi 9, 02-776 Warszawa
  • Bilety: Wstęp wolny
  • Strona internetowa Festiwalu 
  • Wydarzenie na Facebooku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *