Talisman: Magia i Miecz 5.edycja. Nieśmiertelny hit powraca po polsku w nowej wersji

Talisman: Magia i Miecz 5.edycja po polsku

Kultowa gra Talisman powraca w nowej wersji jako Talisman: Magia i Miecz 5.edycja. Wiemy już kto będzie odpowiedzialny za polską edycję!

Co dalej z Talismanem? – takie pytania krążyły po zakończeniu wydawania czwartej edycji. Ta popularna gra oczywiście nie miała prawa zniknąć z rynku.

Talisman: Magia i Miecz 5.edycja. Przedsprzedaż

Talisman: Magia i Miecz 5.edycja - wygląd planszyW lutym 2024 roku wydawnictwo Avalon Hill ogłosiło, że to oni przygotują piątą edycję tego hitu. Pozostała jeszcze kwestia przyszłości polskiego wydania. Dotychczas Talismana wydawała Galakta, od lat kojarzona z tą serią. Jednak to już przeszłość.

Od teraz za polską wersję językową odpowiedzialny będzie oryginalny wydawca, czyli właśnie Avalon Hill, zaś Rebel zajmie się dystrybucją na terenie Polski. Już wcześniej obie firmy współpracowały w ten sposób np. wydając grę Betrayal at House on the Hill.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Wsiąść do Pociągu: Kolekcja Map 8 – Półwysep Iberyjski i Korea Południowa. Jest przedsprzedaż!

Wraz z zapowiedzią ruszyła przedsprzedaż. Na polskim pudełku widnieje tytuł: Talisman: Magia i Miecz 5.edycja. Premiera planowana jest na sierpień 2024 r.

O zmianach jakie wprowadzono w nowej edycji na razie wiadomo niewiele. Na pewno mamy zupełnie nową szatę graficzną, co już można zobaczyć po okładce. Z opisu wydawcy wynika też, że od nowa zostały zaprojektowane figurki, usprawniono zasady i wprowadzono dodatkowe tryby.

Talisman: Magia i Miecz 5.edycja - wygląd postaciW tej pełnej przygód grze wyruszysz na niebezpieczną wyprawę po największy skarb, legendarną Koronę Władzy. Wcielisz się w wojowniczkę, trolla, elfkę, mnicha, krasnoluda lub jednego z pozostałych bohaterów władających magią albo mieczem. Droga do korony jest jednak zdradziecka. Według podań, w krainie leżącej za Tajemnymi Wrotami ochroni Cię tylko legendarny Talizman. Odnalezienie takiego artefaktu to nie lada wyczyn: na każdym kroku będą Cię prześladować potwory, pułapki i złowroga magia.

2 thoughts on “Talisman: Magia i Miecz 5.edycja. Nieśmiertelny hit powraca po polsku w nowej wersji

  1. Angielska nowa edycja wygląda znośnie. W polskiej oczywiście trzeba było zepsuć skład tekstu na planszy, tak, żeby plansza wyglądała jak domowa samoróbka.

  2. Gra uważam wygląda tragicznie i w wyglądzie zepsuli wszystko co sie dało. Czekałem na nową edycje żeby kupić tą gre w rozsąsnej cenie ale chyba jej po prostu nie kupie zbyt nowoczesny wygląd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *