Sztos! od wydawnictwa Granna już w sierpniu 2024 roku. Zapowiedź

pudełko do gry sztos

Wydawnictwo Granna ujawniło swoją kolejną zapowiedź na ten rok, czyli grę Sztos!, której oryginalny tytuł to Task Team.

Sztos! Opis gry i zasady

W grze Sztos! dwie drużyny rywalizują ze sobą o wykonanie zadania, podczas gdy trzecia drużyna pełni rolę sędziego. Grajcie z trzema osobami lub trzema zespołami, aby jeszcze bardziej zwiększyć zabawę!

Celem gry jest być pierwszą drużyną, która wygra siedem zadań.

Jak będzie wyglądała rozgrywka? Podzielcie się na trzy drużyny, w każdej musi być co najmniej jeden gracz. Nie jest wymagane, aby każda drużyna miała tę samą liczbę graczy. Potasujcie karty i utwórzcie z nich stos – to będzie talia. Trzymajcie potrzebny sprzęt w zasięgu ręki.

SPRAWDŹ TEŻ: Cat in the Box już w sklepach! Japońska gra karciana oparta na mechanice kwantowej

elementy gry Sztos!Podczas każdej rundy dwie drużyny rywalizują ze sobą o wykonanie zadania, a trzecia drużyna pełni rolę sędziego. Na początku zdecydujcie, które dwie drużyny zmierzą się jako pierwsze (np. grając w kamień, papier, nożyce, siłując się na rękę, czy grając w berka – wybór należy do was). Drużyna sędziowska losuje kartę i odczytuje ją na głos, informując, ile czasu jest na wykonanie zadania (1 klepsydra, 2 klepsydry lub brak limitu czasu), ilu graczy z drużyny jest potrzebnych do wykonania zadania (1 gracz, 2 graczy lub cała drużyna), jaki sprzęt jest potrzebny oraz na czym polega zadanie. Gdy wszyscy są gotowi, drużyna sędziowska rozpoczyna odliczanie, mówiąc: „Gotowi? Do zadania, start!” Dwie rywalizujące drużyny walczą o wygranie zadania. Zwycięska drużyna otrzymuje kartę i kładzie ją przed sobą.

Po każdym zadaniu drużyny zamieniają się rolami. Drużyna, która wygrała poprzednie zadanie, pozostaje w rywalizacji. Drużyna, która pełniła rolę sędziego, teraz gra ze zwycięską drużyną, a przegrana drużyna staje się sędzią.

Decyzje drużyny sędziowskiej są ostateczne. Jeśli zadanie zakończy się remisem, należy wylosować kolejną kartę, aby wyłonić zwycięzcę. Przed każdym zadaniem członkowie drużyn wspólnie decydują, kto weźmie w nim udział, aby wszyscy mieli równe szanse na udział.

INFORMACJE PODSTAWOWE O GRZE:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *