Aeterna. Nowa gra Martina Wallace’a zabierze graczy w historyczną podróż

okładka gry Aeterna

Aeterna to nowa propozycja na ten rok od Martina Wallace’a. Temat gry nieco sztampowy – walka o wpływy w starożytnym Rzymie – ale może mechanicznie będzie to coś dobrego.

Aeterna. Opis

Gra została zaprojektowana przez Martina Wallace’a, znanego z takich tytułów jak Brass: Birmingham i Age of Steam. Aeterna osadzona jest w historycznym temacie, a wśród mechanik znajdą się: Area Majority, Hand Management i Worker Placement.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Oath: New Foundations. Rozszerzenie gry Oath jest na Kickstarterze

W tym tytule celem graczy będzie zwiększenie swoich wpływów w mieście poprzez rządzenie 7 Wzgórzami, przyczynianie się do budowy pomników i budynków oraz wspieranie podboju prowincji – zawsze dbając o zadowolenie obywateli. Gracze będą starali się upamiętnić swój własny ród na przestrzeni wieków, korzystając z ekscytującej kombinacji rozmieszczania pracowników, kontroli większości, dobierania kart i strategicznego planowania.

Cała rozgrywka będzie toczyła się przez 3 rundy odzwierciedlające trzy epoki: Królestwo Rzymskie, Republikę Rzymską i Cesarstwo Rzymskie.

Premiera Aeterny planowana jest na listopad 2024 r., a prezentacja przedpremierowa planowana jest na październikowych targach Spiel w Essen w 2024.

Za wydanie odpowiada włoskie wydawnictwo Ergo Ludo Editions, zaś angielską dystrybucją zajmie się Ares Games. Na ten moment nie ma informacji o polskim wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *