Phantom Ink: Arcana. Ogłoszono samodzielny dodatek do gry Listy z zaświatów

Phantom Ink Arcana okładka gry

Listy z zaświatów, wydane u nas przez Portal Games, zostaną wzbogacone nowymi komponentami. Oryginalny wydawca zapowiedział wydanie Phantom Ink: Arcana.

Resonym planuje uruchomić kampanię Arcany na Kickstarterze. Termin nie został jeszcze podany. Wiadomo jednak, że nastąpi to w tym roku, a gra będzie miała premierę w 2025 roku. Podczas zbiórki dostępna będzie jedynie wersja angielska. Portal nie potwierdził na ten moment rodzimej edycji.

Phantom Ink: Arcana. Opis

Phantom Ink Arcana komponentyTo fioletowe pudełko będzie pełniło podwójną funkcję. Z jednej strony jest samodzielną grą, z drugiej – zawartość może być traktowana jako dodatek do pierwszej części Listów z zaświatów.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: To nie kapelusz! Polska edycja That’s not a hat dla fanów blefowania

W pudełku znajdziemy:

  • 22 złote karty Arcana z motywem tarota, które dodają nową mechanikę
  • 75 nowych kart pytań
  • ponad 200, trudniejszych kart obiektów

Nowością w rozgrywce będzie wydawanie kryształów, aby zagrać jedną z kart Arcana. Dają one drużynie jednorazową lub stałą premię pomocną w odkryciu obiektu. Warto zwrócić uwagę, że w przeciwieństwo do pierwszych Listów z zaświatów w Arcane będzie można zagrać również w 2 i 3 osoby. Zagwarantuje to zawarty w pudełku tryb kooperacyjny.

Listy z zaświatów. Imprezowy hit

W każdej rundzie drużyny wybierają swoich reprezentantów – duchy, które będą odpowiadać na pytania z kart i naprowadzać na hasło. Drużyna przeciwna nie widzi zadawanych pytań, ale też będzie mogła obgadywać hasło. Duchy udzielają odpowiedzi zapisując ją na kartce, literka po literce. Drużyna stara się jak najszybciej wpaść na prawidłową odpowiedź, zanim zrobi to drugi zespół.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *