To nie kapelusz! Polska edycja That’s not a hat dla fanów blefowania

Okładka gry To nie kapelusz

Dość niespodziewanie pojawiła się polska edycja gry That’s not a hat od Ravensburgera. To nie kapelusz! – bo tak brzmi jej tytuł – był w zeszłym roku na liście rekomendacji jury Spiel des Jahres.

To nie kapelusz! Opis gry

Gra towarzyska polegająca na blefowaniu i zapamiętywaniu. Gracze wręczają sobie prezenty, starając się zapamiętać, kto co dał i jakie prezenty mają przed sobą. Jeśli nie pamiętają, muszą blefować.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Rajas of the Ganges: Cards & Karma – karciana wersja gry Ganges

Gdy gracz przekazuje prezent (zgodnie ze strzałką na odwrocie karty) nazywa go na głos, mówiąc: „Mam dla Ciebie fajny…” (np. Kapelusz). Jeśli obdarowywany gracz uważa, że na karcie znajduje się wskazany prezent to przyjmuje go. Jeśli uważa, że prezent nie został poprawnie nazwany może odrzucić kartę ujawniając jej treść.

Gracz, który się pomylił (obdarowujący lub obdarowany) zabiera kartę i umieszcza ją odkrytą na swoim stosie kart odrzuconych jako punkt karny. Gra kończy się, gdy jeden z graczy otrzyma 3 punkty karne! Gracz, który na koniec ma najniższy wynik, wygrywa.

W pudełku znajdziemy instrukcję i 110 kart z prostymi ilustracjami. W sklepach internetowych grę można kupić w cenie około 40 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *