Manatee Sanctuary. Rodzinna gra karciana. Zapowiedź od Warped Reality Games

Manatee Sanctuary. okładka gry
Wydawnictwo Warped Reality Games zapowiedziało rodzinną grę pod tytułem Manatee Sanctuary, gdzie Waszym zadaniem będzie ratowanie manatów morskich, inaczej zwanych morskimi krowami.
 

Manatee Sanctuary. Opis

Jest to rodzinny tytuł, w którym gracze będą budować swoją rękę kart za pomocą mechaniki draftu. Po jego zakończeniu, każdy biorący udział w rozgrywane, zdecyduje czy:
– użyć swoich kart do wykonania najważniejszej akcji czyli przyciągnąć do siebie manaty i pobrać żywność,
– czy powiększyć swoje sanktuarium, chowając górną część karty pod stale powiększającą się planszą. Tworząc tym samym więcej miejsca dla manatów i zwiększając produkcję żywności.
 
W morzu znajduje się wiele różnych rodzajów manatów, z których każdy, ma swoje własne efekty. Uwaga! Po tym, jak gracze skończą używać swoich kart, każdy musi nakarmić wszystkie głodne manaty!
 
 
 
 
Ponadto, gdy wszystkie manaty zostaną nakarmione, gracze będą zdobywać punkty w oparciu o liczbę posiadanych manatów, ich typ i rundę, w której się znajdują. Na koniec 3 rundy wygrywa ten, kto ma najwięcej punktów!
 
  • Liczba graczy: 2-6
  • Wiek: 10+
  • Czas rozgrywki: 30-45 min
  • Strona BGG
 
 
CIEKAWOSTKA
Jako ciekawostkę warto dodać, że ilustratorem gry jest Andrew Bosley, który jest, między innymi, współautorem grafik do gry Everdell wydawnictwo Rebel.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *