Middle Ages. Premiera polskiej edycji od Czacha Games

okładka gry Middle Ages

Zanim nadjadą duże przygodowe pudła od wydawnictwa Czacha Games poznańska ekipa wypuściła coś lżejszego. Middle Ages trafiło kilka dni temu do kupujących w przedsprzedaży, a teraz pojawiło się w sklepach w planszówkami.

Middle Ages. Opis

Autorem gry jest Marc André, twórca popularnego Splendoru. Middle Ages jest reimplementacją gry Majestat, ale oprócz zmienionego tematu zastąpiono też karty kafelkami. Każda płytka ma inny system punktacji oraz efekty, które aktywowane są po dołożeniu do naszego królestwa.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Cat in the Box już w sklepach! Japońska gra karciana oparta na mechanice kwantowej

Rozgrywka trwa 16 rund. Gracze będą wybierać płytkę z aktualnego rzędu umieszczając na niej figurę Lorda. Zgodnie z kolejnością w rzędzie dokładają ją do swojego królestwa, aktywując efekt zależny od jej rodzaju. Niektóre płytki wprowadzają negatywną interakcję w postaci atakowania innych graczy lub rezerwowania kafelków.

Cena gry jest zbliżona do tej, która była w przedsprzedaży. Można ją kupić w cenie ok. 100 złotych.

Middle Ages. Błąd w instrukcji

Na ostatniej stronie instrukcji wkradł się błąd w opisie dwóch Kart Wydarzeń – „Inwazja Barbarzyńców” oraz „Czarna Plaga”. W obu przypadkach zamiast „ORAZ każdy kafelek” powinno być „ORAZ kafelek”.

Czacha Games bardzo szybko zareagowała. Na swojej stronie internetowej udostępnili poprawioną wersję całej instrukcji, samą ostatnią stronę oraz plik do wydrukowania naklejki. Jeżeli Middle Ages doczeka się dodruku to zlecone zostanie dodrukowanie większej ilości poprawionej instrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *