Micro Moonshine. Kolejna gra serii Micro do wsparcia na platformie Gamefound

pudełko gry moonshie z bohatermami z czasów prohibicji

Na platformie Gamefound trwa kampania gry Micro Moonshine od wydawnictwa Thistroy Games. Autorami gry są oczywiście Michał Jagodziński i Kamil Langie, a za grafiki odpowiada Jarosław Wajs.

Micro Moonshine. Opis

W Micro Moonshine przeniesiemy się do lat dwudziestych XX wieku, do czasów prohibicji. Gracze wcielają się w ambitnych bimbrowników, którzy zajmują się nielegalną produkcją alkoholu. Cel jest jasny – zbudowanie własnego imperium poprzez zatrudnianie załogi, produkcję wysokiej jakości bimbry i nawiązywanie lukratywnych kontaktów.

Micro Moonshine. Komponenty gryROZGRYWKA

Gra jest rozgrywana w ciągu 4 rund składających się z 6 tur każda. Runda rozpoczyna się od dobrania przez graczy karty załogi. W swojej turze gracze mogą aktywować akcje na płytkach Budynków, zbierać i wydawać zasoby z kart, oraz realizować kontrakty. Niektóre akcje wymagają od gracza aby posiadał odpowiednią Załogę w swoim obszarze gry lub nawet ją odrzucił.
Gracze zdobywają punkty zwycięstwa w trakcie rozgrywki, a na koniec następuje faza punktacji. Gracz z największą liczbą
najwięcej PZ staje się najbardziej skutecznym (i cieszącym się złą sławą) przemytnikiem.

ZOBACZ TAKŻE: Middle Ages. Premiera polskiej edycji od Czacha Games

Seria Micro

W serii „Micro” ukazały się już trzy tytuły. Ich krótki opis – poniżej:

  1. Micro City – karcianka o budowaniu miasta. Kilka trybów gry, różne wyzwania i różne poziomy trudności. Gracz w ciągu określonej liczby rund musi wypełnić swój cel.
  2. Micro Cosmos to z kolei tytuł, w którym gracze próbują sterraformować planety. Będą tworzyć kolonie, rozwijać technologię i przywracać ocalałych do ich rodzimych światów. W tym celu będą wykorzystywać karty na jeden z trzech sposobów, aby zyskiwać zasoby i wykonywać akcje z miejsc, w których się znajdują.
  3. Micro Architects, gdzie wcielicie się oczywiście w architektów, których rolą jest planowanie układu miasta, budowanie punktów orientacyjnych, świadczenie usług, zarządzanie mieszkańcami i radzenie sobie z przypadkowymi zdarzeniami, które mają wpływ na nasze miasto.

Natomiast, jeżeli jesteście zaciekawieni najnowszym tytułem, to odsyłamy Was do kampanii 

  • Gra podstawowa 25
  • Gra podstawowa + mata 45
  • wysyłka do Polski 5

Ponadto, podczas trwania kampanii możecie także zamówić wszystkie gry serii oraz dodatkowe komponenty. Planowana premiera gry 2025

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *