Thingstead. Nowa gra Scotta Almesa

Thingstead. Okøádka gry
Kolejna, ciekawie zapowiadająca się gra Scotta Almesa, która ma ukazać się w tym roku, to dwuosobowy tytuł Thingstead. Stańcie przeciwko sobie i sprawdźcie się w walce o przejęcie roli nowego wodza wioski wikingów.
Grę wyda Salt and Pepper Games

Thingstead. Opis

Rozpoczęła się bitwa o władzę. Kogo, rada Siedmiu Starszych wybierze na następnego Wodza? Zarządzaj swoją ręką kart, zagrywaj je mądrze i zdobądź miejsce wodza plemienia, nie zadając ani jednego ciosu toporem!
W grze Thingstead będziecie na zmianę wykonywać jedną z dwóch dostępnych akcji:
  • zagranie karty do rady, aby wpłynąć na ich pozytywną ocenę, lub
  • zagrać kartę do klanu, aby zyskać zwolenników i specjalne moce.

ZOBACZ TAKŻE: Odległe Niebo. Kiedy rusza kampania gry od Lucky Duck Games?

Po zagraniu karty gracz dobiera kolejną kartę z odkrytego rzędu 3 kart lub z wierzchu talii dobierania. Następnie przychodzi kolej na gracza przeciwnego.

Gra trwa do momentu spełnienia jednego z poniższych warunków: jeden z graczy zablokował 3 Starszych lub talia dobierania jest pusta i obu graczom skończyły się karty.

Aby obliczyć ostateczny wynik, gracze sumują punkty zdobyte za wpływanie na Starszych i za każdy Klan, który kontrolują.
  • Liczba graczy: 2
  • Wiek: 10+
  • Czas rozgrywki: 30-45 minut
  • Strona BGG
Autorem gry jest Scott Almes, którego na pewno kojarzycie z serii Małe Epickie, które w Polsce wydawane są przez Galaktę. Twórca, w swoim portfolio, ma ponad 200 tytułów gier podstawowych oraz dodatków, w tym także Beer & Bread – grę dwuosobową, o której możecie posłuchać na naszym kanale YT.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *