Ironwood. Karciany pojedynek od Mindclash Games

ironwood. okładka gry i komponenty
Jesteście fanami karcianych pojedynków? Na Gamefound ruszyła właśnie kampania wydawnictwa Mindclash Games, świetnie zapowiadającej się gry pod tytułem Ironwood!
Ironwood to prosta w zasadach, wysoce asymetryczna, karciana gra taktyczna dla 2 graczy w wieku od 12 lat z świetnie zapowiadającym się trybem solo. Autorem trybu jest bardzo dobrze Wam znany David Turczi!

Ironwood. Opis gry

Odwieczny konflikt o krainę Ironwood toczy się między dwiema frakcjami: wytrzymałymi i pracowitymi Ironclad oraz dzikimi Woodwalkers – szybkimi i śmiercionośnymi cieniami lasów. Obie frakcje walczą o ostateczną kontrolę nad ziemią i jej największy skarb: kryształy Larimor – tajemniczą substancję zawierającą ogromną energię.
Frakcja Ironclad wydobywa esencję kryształów i przetwarza ich energię do napędzania swoich maszyn i mechanicznych wynalazków. Jeśli im się powiedzie, ich gigantyczne kuźnie zaleją ziemię niekończącymi się armiami i ustanowią ostateczną dominację nad Ironwood.
Frakcja Woodwalkers natomiast, wykorzystuje surową magiczną moc kryształów, aby odkryć i odzyskać trzy starożytne totemy z tajnych miejsc rytualnych ukrytych w górach. Po ich odzyskaniu połączona moc tych totemów przywoła Strażnika, starożytnego obrońcę lasu, aby raz na zawsze zniszczyć Ironclad.
Obie frakcje są całkowicie asymetryczne w swoich stylach gry, taliach, warunkach zwycięstwa – nawet w tym, do których części mapy mają dostęp.
ROZGRYWKA
W każdej rundzie, Ty i Twój przeciwnik, na przemian zagrywacie po 3 karty swoich frakcji. Tym samym będziecie wykorzystywać ich efekty, którymi są między innymi: pozycjonowanie wojsk, inicjowanie walki, wydobywanie kryształów, nadawanie tymczasowych efektów pasywnych.
Gdy dojdzie do walki, będziecie używać tych samych kart, ale stosując ich działania do zadawania ran i odpierania ataków.
Grę wesprzecie na platformie Gamefound -> TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *