Rebirth. Trwa kampania na Kickstarterze

Rebirth kampania na Kickstarterze

Na Kickstarterze ruszyła kampania gry od wydawnictwa Mighty Boards, czyli Rebirth. To zupełnie nowy, kafelkowy tytuł Reinera Knizii.

Rebirth. Kampania, opis

Podczas zbiórki dostępna jest jedynie wersja angielska tzw. KS Limited edition.

  • Cena: 45 euro (KS Limited edition)
  • Termin dostawy: wrzesień 2024 r.
  • Link do kampanii

Gra ilustrowana jest przez dwie Polki: Annę „Mikado” Przybylską i Katarzynę Redesiuk.

Według opisu wydawcy Rebirth wprowadza świeżość do klasycznego gatunku układania kafelków, z którego znany jest Reiner Knizia.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Stupor Mundi na gamefound. Kampania włoskiego euro znanego autora

Po serii katastrof, które pozostawiły cywilizację w gruzach, społeczeństwa odbudowują się na nowo w harmonii z naturą. Jako przywódcy klanów będziecie rywalizować o strategiczną kontrolę nad krainą, odbudowując jej prestiżowe zamki.

W każdej turze gracz będzie dobierać płytkę ze swojego zakrytego stosu i decydował, w którym miejscu planszy ją umieścić. Płytki reprezentują wkład klanu w odbudowę tego terenu ziemi. Im większa połączona grupa tym więcej punktów. Dodatkowo po zapełnieniu obszaru z osadami będziemy porównywać liczbę symboli, a po otoczeniu zamku sprawdzamy kontrolę.

Mighty Boards to wydawca, który polskim graczom może być znany z oryginalnego wydania Wioski, Art Society czy Reliktów ludzkości. Na razie nie ma potwierdzenia czy Rebirth wyjdzie po polsku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *