Expeditions: Gears of Corruption. Dodatek do gry Ekspedycyje zapowiedziany

Zapowiedź Expeditions: Gears of Corruption

To było tylko kwestią czasu – Stonemaier Games zapowiedzieli Expeditions: Gears of Corruption, czyli pierwszy dodatek do gry Ekspedycyje. 

Expeditions: Gears of Corruption. Co nowego?

Komponenty gry Expeditions Gears of CorruptionJuż po wydaniu gry podstawowej było do przewidzenia, że oryginalny wydawca ma plany na wydanie rozszerzenia. W pudełku jest wystarczająco sporo miejsca, aby pomieścić więcej komponentów. Stonemaier potwierdziło, że insert został tak zaplanowany, że bez problemu włożymy do niego zawartość Gears of Corruption.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Talisman: Magia i Miecz 5.edycja. Nieśmiertelny hit powraca po polsku w nowej wersji

Rozszerzenie Gears of Corruption wprowadza elementy ryzyka i niebezpieczeństwa w postaci tajnych bonusów na żetonach mapy i złego mecha wędrującego po krainie, którego próbujemy unicestwić.

W pudełku znajdą się też 2 nowe mechy dla graczy, 4 nowe pary postaci/towarzyszy, a także komponenty dla szóstego gracza. Gears of Corruption przyspieszy także rozgrywkę zapewniając graczom zasoby początkowe i bohaterskiego pracownika, który może być używany jako dowolny typ pracownika.

Na dropboxie wydawnictwa dostępna jest już angielska instrukcja.

Dodatek po polsku?

Za polską edycję Expeditions, przetłumaczoną jako Ekspedycyje, odpowiada Phalanx. Potwierdzili oni, że dodatek Gears of Corruption również ukaże się z ich logo na okładce jeszcze w 2024 roku.

Ekspedycyje to sequel gry Scythe, różniący się mechaniką i samą rozgrywką. Oba tytuły łączy uniwersum oraz grafiki Jakuba Różalskiego. Jest to rywalizacyjna gra o eksploracji oparta na mechanice zagrywania kart i budowania silnika. Aktywujemy karty, aby zyskać siłę, przebiegłość i unikatowe zdolności robotników. Podróżujemy na pokładzie swego mecha odkrywając nieznane tereny, zdobywając nowe zasoby oraz karty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *