Ascension po polsku już w sklepach! Premiera wydawnictwa Rebel

Ascension (czwarta edycja)

Ascension (czwarta edycja) już jest! Dzięki wydawnictwu Rebel polska edycja tej gry zawitała właśnie na sklepowe półki.

Ascension. Opis gry

Ascension (czwarta edycja)Przez tysiąclecia odizolowane królestwo Vigil nie było narażone na niebezpieczeństwo ze strony innych krain. Teraz, gdy bariera między wymiarami się rozpada, z zaświatów przedziera się Samael, wcielenie upadłego boga z armią potworów. Jesteście legendarnymi wojownikami zdolnymi stawić czoła temu zagrożeniu i uchronić Vigil przed zagładą. Nie możecie jednak działać sami. Będziecie musieli rekrutować silnych bohaterów, którzy staną u boku każdego z Was i gromadzić potężne konstrukty, które wykorzystacie w walce.

POLECAMY: Wyspy Cooka. Trefl zapowiada nową kafelkową grę twórcy Carcassonne

Ascension to rywalizacyjna gra karciana, w której uczestnicy starają się zdobyć jak najwięcej punktów honoru i zbudować armię, która zdoła pokonać Wcielenie Upadłego i hordy jego potworów. Każdy z graczy zaczyna z niewielką grupą niewyszkolonych, ale wiernych uczniów i zbrojnych band, jednak w trakcie rozgrywki pozyska silnych bohaterów i potężne konstrukty, dzięki którym będzie mieć więcej szans na pokonanie zła i zwycięstwo. Ten, kto wykaże się największym honorem, zostanie okrzyknięty wiekuistym mistrzem, a potem poprowadzi swoją armię przeciwko Samaelowi i ocali świat!

Ascension wykorzystuję mechanikę budowania talii. Każdy uczestnik zaczyna z taką samą talią startową, ale w trakcie rozgrywki będzie ją modyfikował i rozbudowywał, zdobywając silniejsze karty.

W swojej turze będziemy używać kart zapewniających zasoby, aby pozyskiwać nowe karty bohaterów i konstruktów, które wzmocnią nasze talie, a także pokonywać potwory i zdobywać nagrody. Zwycięży osoba, która zdobędzie najwięcej punktów honoru dzięki pozyskanym kartom i pokonanym potworom.

Informacje podstawowe:

Premiera

Od dziś czwartą edycję Ascension możecie znaleźć we wszystkich sklepach z grami planszowymi. Sugerowana cena detaliczna wynosi 199,95 zł, jednak grę można znaleźć już za około 160 złotych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *