Dixit Universe Access+. Niezwykłe połączenie gier Dixit i Stella. Przedsprzedaż już jest

Dixit Universe Access+

Na naszym niedawnym lajwie zapowiadaliśmy grę Dixit Universe Access+, czas zatem na jej przedsprzedaż. Wydawnictwo Rebel podało także datę premiery tego tytułu.

Dixit Universe Access+. Co to za gra?

Dixit Universe Access+To niezwykłe połączenie popularnych gier Dixit i Stella, które od lat pobudzają kreatywność graczy na całym świecie. Dzięki specjalnie dostosowanym elementom i zasadom gry każdy może wziąć udział w zabawie. Zagłosuj na 3 karty obrazków, które kojarzą Ci się z odkrytym słowem. Jeśli zagłosujesz podobnie jak przeciwnicy, otrzymasz cenne punkty, które przybliżą Cię do zwycięstwa. To doskonały sposób na ćwiczenie obrazowania mentalnego, mowy i dyskursu przy świetnej zabawie.

Gra kontynuuje serię Access+, w której znajdziesz tytuły przetestowane, a następnie zatwierdzone przez ekspertów w dziedzinach zdrowia i rekreacji, dostosowane pod względem elementów i zasad, by były dostępne dla każdego i łatwe do zrozumienia.

CZYTAJ TAKŻE: MikroMakro 4: Ostatnie starcie oraz MikroMakro: Więcej zbrodni. Przedsprzedaż ruszyła!

Funkcje poznawcze wykorzystywane w grze Dixit Universe AccessDixit Universe Access+

Pamięć krótkotrwała i robocza

Dixit Universe Access+Zasady gry Dixit Universe Access+ wymagają od graczy przetwarzania informacji tymczasowych. Po przeczytaniu karty hasła gracze muszą zachować w pamięci krótkotrwałej uzyskaną informację wizualną w postaci słowa, aby odnaleźć skojarzenia na kartach. Podczas szukania skojarzeń korzystają z pamięci roboczej, w której przechowują słowo, powtarzając je w myślach lub wizualizując w pamięci krótkotrwałej, dopóki nie skojarzą go z kartą.

Obrazowanie mentalne i przetwarzanie wizualno-przestrzenne
Gracze wykorzystują obrazowanie mentalne i korzystają z krótkotrwałej pamięci wzrokowej, aby tymczasowo zachować obejrzane obrazy w pamięci, a czasami również manipulować nimi w myślach i je ze sobą porównać. Planowanie wizualnych poszukiwań przed rozpoczęciem gry pomoże graczom szybciej kojarzyć i łączyć symbole.

Zasób słownictwa
Gracze wykorzystują swój zasób słownictwa, aby dotrzeć do słów, których potrzebują do opisania obrazków i związanych z nimi skojarzeń.

Rozwijanie zakresu słownictwa
Karty haseł używane w grze Dixit Universe Access+ stymulują poszerzanie słownictwa. Można z nich korzystać w pracy nad zwiększaniem poziomu zrozumienia pól Dixit Universe Access+semantycznych (na przykład słowa „rodzina”, które obejmuje takie wyrazy jak: grupa, miłość, wspólnota, dziecko, pokolenie, rodzic, dorosły, młodość), a także synonimów i antonimów (na przykład słowa „przebudzić się”, którego synonimy to „ocknąć się”, „oprzytomnieć” czy „rozbudzić się”, a antonimy – „zasnąć”, „usnąć” czy „przespać się”).

Części mowy
Karty haseł i karty haseł z symbolami mogą się przydać podczas nauki części mowy: rzeczowników, przymiotników i przysłówków, które łatwo utworzyć z występujących na kartach słów (na przykład „smutek” –„smutny”, „odwaga” – „odważnie”, „nuda” – „nudny”, „sen” – „senny”).

Mowa wewnętrzna
Gracze powinni korzystać z mowy wewnętrznej, bezgłośnie powtarzając słowo, do którego szukają skojarzenia na kartach. Dzięki tej funkcji poznawczej ćwiczą podręczną pamięć werbalną. Funkcje wykonawcze i poznawcze.

Informacje podstawowe:

  • Liczba graczy: 1-4
  • Czas gry: 20min
  • Wiek: 8+

Przedsprzedaż, data premiery, cena

Zarówno w sklepie wydawnictwa Rebel, jak i w pozostałych sklepach została dziś uruchomiona przedsprzedaż gry Dixit Universe Access+. Jej sugerowana cena detaliczna wynosi 109,95 zł, a więc w przedsprzedaży znajdziecie ją sporo poniżej 100 złotych. Premiera tego tytułu została zaplanowana na 19.06.2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *