Smoki z głębin. Premiera gry wydawnictwa Muduko

Premiera gry Smoki z głębin

Smoki z głębin od Muduko dopływają już premierowo do sklepów. Warto zwrócić uwagę na ten tytuł, bo wśród autorów znajduje się Simone Luciani.

W przeciwieństwie do wielu gier tego autora (Barrage, Tzolkin, Grand Austria Hotel) nie jest to jednak duże euro, a tytuł bardziej rodzinny. Łączy on tetrisowe wystawianie smoków z kontrolowaniem obszarów.

Smoki z głębin. Opis

Smoki z głębin - elementy gry

Rozstawcie swoje smoki w strategicznych miejscach i zatopcie jak najwięcej pirackich okrętów. Najbogatszy klan na koniec gry przywróci morski pokój i przyniesie chwałę swojemu dowódcy.

W każdej turze zagrywamy jedną kartę wzoru i umieszczamy na planszy morskiego smoka zgodnie z tym kształtem, powiększając w ten sposób swoją obecność w czterech Morskich Królestwach. Są oczywiście pewne ograniczenia i wymogi przy tym wystawianiu – nie wolno stawiać własnych smoków morskich obok siebie. Dodatkowo na polach znajdują się monety, piraci i wiry, które aktywują się w momencie zasłonięcia.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Mrówki – kolejno odlicz! Premiera od Naszej Księgarni dla rodziców i dzieci

Żetony piratów służą do spełniania kart misji, które dają punkty. Innym istotnym źródłem punktów są przewagi. Dla każdego z czterech królestw na końcu gry sprawdzamy kto ma więcej wstawionych smoków, a liczba odkrytych wirów jest mnożnikiem do punktowania.

Informacje podstawowe:

Cena gry wynosi ok. 100 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *