Burning Banners. Wojenna gra fantasy? To możliwe!

prawdopodobna okładka gry Burning Banners

Na portalu BoardGameGeek pojawiła się informacja, że wydawnictwo Compass Games na początku kwietnia wydało grę Burning Banners.

Burning Banners. Opis gry

zdjęcie planszy gry Burning BannersW ciągu pięciu stuleci od zamknięcia Wound, królestwa Kalaru starały się odbudować swoje zniszczone społeczeństwa. Odrodzone Imperium rozprzestrzeniło się po wielkim morzu, przynosząc cywilizację na dziki wschodni kontynent Kheros. Jednak Lilith, jedna z nieśmiertelnych czarodziejek odpowiedzialnych za Worldwound, przybyła tam pierwsza, torując drogę dla powrotu swojej mrocznej pani. Od prawie sześciuset lat snuła swoje intrygi. W roku 588 (2023 w kalendarzu gregoriańskim) oczekiwanie dobiegło końca.

Burning Banners: Rage of the Witch Queen to gra wojenna o tematyce fantasy przeznaczona od dwóch do sześciu graczy. Szybka i intuicyjna, oferuje aż 29 scenariuszy, od krótkich kampanii z dwoma królestwami i jedną mapą, po pełną 12-letnią wojnę, w której sześć królestw rywalizuje na czterech mapach. Zasady obejmują prostą grę podstawową, a także zaawansowaną rozgrywkę, wprowadzającą magię, bohaterów i potwory strzegące potężnych skarbów.

Prowadź armie i bohaterów przez ogromne, szczegółowo odwzorowane heksy. Eksploruj rozległy, bogaty świat fantasy, obejmujący cztery mapy z sześcioma unikalnymi królestwami i dziesiątkami typów wojsk.

Gra została zaprojektowana i zilustrowana przez uznanego artystę fantasy, Christophera Moellera.

INFORMACJE PODSTWOWE O GRZE:

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Wednesday: Gra karciana. Zapowiedź gry Lucrum Games opartej na znanym serialu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *