Wyspy Cooka. Trefl zapowiada nową kafelkową grę twórcy Carcassonne

Wyspy Cooka - zapowiedź gry trefl

Zaskakująca zapowiedź od Trefl! W tym roku wydadzą Wyspy Cooka – zupełnie nową grę autorstwa Klausa-Jürgena Wrede, czyli twórcy Carcassonne.

Będzie to tytuł rodzinny dla fanów gier kafelkowych zilustrowany przez będącego ostatnio na fali Piotra Sokołowskiego.

Wyspy Cooka. Opis

Gracze biorą udział w wyprawie Jamesa Cooka i wyruszają na Ocean Spokojny, aby odkrywać nowe wyspy i budować swoje wioski. W każdej turze gracze umieszczają na planszy kafelki morza, które powiększają teren, po którym można się poruszać i jednocześnie wskazują o ile pól będzie mógł poruszyć się statek danego poszukiwacza przygód.

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: Polska Przyroda – nowość w portfolio wydawnictwa Kapitan Nauka

Zadaniem jest zarówno odkrywanie nowych wysp, jak i stawianie na nich swoich wiosek w najwyżej punktowanych lokacjach. Poza wioskami na planszy pojawią się również m.in. zatopione skarby oraz przeszkody skalne, które urozmaicają rozgrywkę. Grę wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów za swoje wioski oraz zdobyte w czasie podróży skarby.

Polska premiera planowana jest na sierpień 2024 r., natomiast w październiku gra będzie miała swoją angielsko – niemiecką premierę podczas targów Spiel w Essen.

Tło historyczne

Gracze wyruszają śladami Jamesa Cooka, XVIII-wiecznego podróżnika i odkrywcy. Cook zorganizował trzy wyprawy dookoła świata. Podczas swoich ekspedycji odkrywał nieznane terytoria i sporządzał mapy, które zmieniły spojrzenie na ówczesny wygląd kuli ziemskiej. Jego zasługą jest m.in odkrycie licznych wysp znajdujących się na Południowym Pacyfiku.

One thought on “Wyspy Cooka. Trefl zapowiada nową kafelkową grę twórcy Carcassonne

  1. Widziałem zdjęcie gry na BGG i no nie jest to tak typowa gra jak Carcassonne, ale faktycznie są tam kafelki, które dokładamy do odpowiedniej kolumny. Jaki będzie fun z rozgrywki to zobaczymy 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *