Earth: Abundance Expansion. Dodatek do Ziemi na Kickstarterze

Earth: Abundance. Okładka i karty z gry
Earth: Abundance Expansion to dodatek do gry Ziemia, który możecie wesprzeć na platformie Kickstarter. Podczas trwania kampanii do zdobycia są również bonusy, które nie ukażą się w regularnej sprzedaży!
 
 
Ziemia od wydawnictwa Lucky Duck Games,  szturmem zdobyła stoły polskich graczy. Nie ma chyba więc wątpliwości, że wielu z Was czeka na pierwszy, duży dodatek go tej strategicznej gry karcianej.
 

Earth: Abundance Expansion. Opis

Ziemia, piękna planeta, którą nazywamy domem, jest jedynym znanym miejscem we wszechświecie, w którym kwitnie życie. Jej obfite zasoby i zróżnicowane biomy, doprowadziły do obfitości życia, zarówno flory jak i fauny.
 
Rozszerzenie wprowadza interakcję między graczami w postaci kart wydarzeń, które pozwalają graczom na korzystanie z kart współgraczy, nową akcję kiełkowania oraz 80 zupełnie nowych kart wyspy, flory i fauny.
 
Ponadto umożliwia rozgrywkę na 6 osób!
 
Wspierając rozszerzenie TUTAJ-  na platformie Kickstarter, zdobędziecie bonus w postaci: 30 drewnianych zasobów nasion, 50 gleby, 5 żetonów liści oraz znacznik punktów zwycięstwa.
 
 

Ziemia. Opis gry podstawowej

Ziemia to gra oparta na budowie tableau, budowie silniczka, drafcie kart oraz wyborze akcji. Każdy gracz zaczyna z innym zestawem kart wyspy, klimatu i ekosystemu, dzięki czemu gra od samego początku jest asymetryczna, a wiele możliwych kombinacji początkowego układu daje ogromną regrywalność.

karty do gry ZiemiaW swoim ruchu gracz wybiera jedną z 4 akcji, którą wykonuje, a następnie wszyscy aktywują zdolności kart ze swojego tableau odpowiadających kolorem wybranej akcji. Siejąc rośliny i rozwijając tereny, aby przyciągnąć zwierzęta, można odblokować bonusy punktowe. Gra kończy się, gdy ktoś zagra 16. kartę i tym samym ukończy siatkę 4×4.

POLECAMY TEŻ: Własną wyspę chciałabym mieć… Czyli parę słów o grze Ziemia RECENZJA+WIDEO

Ziemia to otwarty świat dla 1 do 5 graczy z prostymi zasadami, ale z mnóstwem strategicznych możliwości. Poza standardowym trybem rywalizacyjnym oraz trybem solo, możliwa jest również gra drużynowa 2×2. Rozgrywka trwa 45-90 minut.

  • Liczba graczy: 1-5
  • Czas rozgrywki: 45-90 min.
  • Wiek: 13+
  • Link do BGG

Grę podstawową, w cenie około 150 zł, kupicie między innymi TUTAJ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *