Na skrzydłach smoków. Przedsprzedaż ruszyła! Szykuje się kolejny hit na polskim rynku

Na skrzydłach smoków - pudełko i komponenty

Zupełnie niespodziewanie wydawnictwo Rebel rozpoczęło przedsprzedaż gry Na skrzydłach smoków. Poznaliśmy tym samym cenę oraz datę premiery tego tytułu. Polską edycją gry Wyrmspan będziemy się cieszyć jeszcze przed wakacjami.

Na skrzydłach smoków. Opis

Na skrzydłach smoków - kartyPrzenieś się do świata, pod którego niebem szybują smoki wszelakich kształtów, rozmiarów oraz kolorów i wciel się w smokologa amatora, by odkrywać jaskinie i przekształcać je w rezerwat dla tych majestatycznych stworzeń. Pamiętaj jednak, że stworzenie idealnego miejsca może nie wystarczyć – trzeba jeszcze zwabić smoki, by chciały zostać tam na dłużej!

W grze Na skrzydłach smoków budujesz swój własny rezerwat dla smoków. Rozpoczynasz z trzema odkopanymi polami – po jednym w każdej z jaskiń: Szkarłatnej Pieczarze, Złotej Grocie i Ametystowej Otchłani. W trakcie rozgrywki odkopiesz kolejne pola i będziesz wabić do swojego rezerwatu smoki, aktywować potężne zdolności i zabiegać o przychylność Smoczej Gildii.

Rozgrywka toczy się przez 4 rundy. W każdej rundzie gracze rozgrywają po kilka tur w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, zaczynając od gracza, który ma znacznik Na skrzydłach smoków - kartypierwszego gracza. Gracze rozgrywają tury do momentu, aż spasują. Zwykle gracz pasuje, gdy zużyje wszystkie swoje monety albo nie ma na ręce żadnych kart smoków, które chciałby (albo byłby w stanie) zagrać. Po spasowaniu gracz nie może już rozgrywać w bieżącej rundzie kolejnych tur, ale wciąż może otrzymywać korzyści w trakcie tur innych graczy. Gracze, którzy jeszcze nie spasowali, kontynuują rozgrywanie tur, aż zużyją wszystkie swoje monety albo postanowią spasować z innego powodu. Gdy wszyscy gracze spasują, runda dobiega końca. Gracze mogą zachować na następną rundę monety, surowce, karty jaskiń, karty smoków i jaja w gniazdach.

Informacje podstawowe:

Znamy datę premiery

Wydawnictwo Rebel w swoim standardowym modelu wydawania gier planszowych datę premiery ujawnia wraz ze startem przedsprzedaży. Nie inaczej jest i tym razem. Sugerowana cena detaliczna gry Na skrzydłach smoków wynosi 269,95 zł. W sklepach z grami planszowymi będziecie mogli zatem kupić ten tytuł za nieco ponad 200 złotych. Przedsprzedaż dziś właśnie ruszyła. Polski wydawca podał także datę premiery. Gra trafi na sklepowe półki 7.06.2024 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *